SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prognoza bez zmian. Wzrost PKB o 4,2 proc. w całym 2011 r.

Wzrost gospodarczy, który w I kw. br. wyniósł 4,4% r/r, wyniesie w całym roku 4,2% wobec 3,8% w ub.r., podało Ministerstwo Gospodarki w komunikacie, podtrzymując wcześniejsze prognozy.

"Ministerstwo Gospodarki oczekuje, że w całym 2011 r. gospodarka będzie się rozwijała w tempie przekraczającym 4% (4,2%). Zgodnie z szacunkami GUS, PKB w I kwartale 2011 r. był wyższy o 4,4% w porównaniu z I kwartałem 2010 r." - głosi komunikat.

W I kwartale 2011 r. głównym czynnikiem wzrostu PKB był popyt krajowy (4,5 pkt proc. udziału we wzroście). Szybciej niż zakładali eksperci resortu wzrastało spożycie indywidualne (o 3,9%). Dynamicznie rosły także nakłady inwestycyjne - o 6,0%, podano także.

"4,4% wzrostu PKB to bardzo dobry wynik. Najbardziej cieszy 6proc. wzrost inwestycji, co wskazuje na rosnącą aktywność gospodarczą w tym okresie i dobrze rokuje na przyszłość" - powiedział wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, cytowany w komunikacie.

Po opublikowaniu danych o PKB za I kw. resort finansów podtrzymał prognozę - zgodną z zapisami projektu budżetu 2012 - tegorocznego wzrostu PKB na poziomie 4,0%.

  • Więcej informacji:
  • PKB

Dołącz do dyskusji: Prognoza bez zmian. Wzrost PKB o 4,2 proc. w całym 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl