SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Przekrój”: Domańska i Orliński na czele redakcji, odchodzą Jędrysik i Sroczyńska

Z początkiem marca redaktor naczelną kwartalnika „Przekrój” (Fundacja Przekrój) zostanie Joanna Domańska, a wicenaczelnym - Marcin Orliński. Z pismem rozstają się obecna naczelna Miłada Jędrysik i wicenaczelna Katarzyna Sroczyńska.

fot. Przekrój okładkaArticle

Jak poinformowała Fundacja Przekrój w komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl, Joanna Domańska od początku marca będzie redaktor naczelną kwartalnika „Przekrój” i jego serwisu internetowego Przekroj.pl.

Domańska jest związana z „Przekrojem" od 2013 roku, od początków pracy koncepcyjnej nad nową odsłoną i strategią pisma. Odpowiada m.in. za kreację oraz stronę wizualną publikacji wydawniczych i wydarzeń. W grudniu 2018 roku została członkiem zarządu utworzonej wtedy Fundacji Przekrój. Jako członkini zarządu Fundacji będzie łączyć swoje dotychczasowe obowiązki dyrektor artystycznej oraz redaktor naczelnej.

Natomiast Marcin Orliński od marca będzie zastępca redaktor naczelnej „Przekrój”. Będzie pełnił tę funkcję równolegle z Ewą Pawlik, dotychczasową sekretarz redakcji wicenaczelną. Z magazynem jest związany od 2017 roku, jest redaktorem działu Kultura i społeczeństwo. Napisał siedem książek, ostatnio „Środki doraźne”, w 2016 roku Fundacja Wisławy Szymborskiej przyznała mu Nagrodę im. Adama Włodka.

Miłada Jędrysik i Katarzyna Sroczyńska odchodzą z „Przekroju”

Z „Przekrojem” rozstają się Miłada Jędrysik, poprzednio redaktor naczelna kwartalnika i jego strony internetowej, oraz wicenaczelna Katarzyna Sroczyńska. Nie podano powodów ich odejścia.

Jędrysik do redakcji „Przekroju” dołączyła jesienią 2016 roku, krótko przed reaktywacją pisma. Jesienią 2017 roku objęła funkcję wicenaczelnej, a pod koniec 2018 roku zastąpiła Tomasza Niewiadomskiego na stanowisku redaktora naczelnego.

W 2018 roku firma Przekrój zanotowała 4,1 mln zł wpływów sprzedażowych (w tym 1,45 mln z działalności wydawniczej), 8,36 mln zł straty operacyjnej i 2,71 mln zł straty netto, wobec 4,58 mln zł przychodów i 10,13 mln zł straty netto w 2017 roku. W grudniu 2018 roku wydawanie „Przekroju” przejęła Fundacja Przekrój, a w br. spółka została postawiona w stan likwidacji.

Jednocześnie podniesiono cenę „Przekroju” o 5 zł do 19,90 zł. Uzasadniano to wzrostem kosztów produkcji drukowanej wersji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Przekrój”: Domańska i Orliński na czele redakcji, odchodzą Jędrysik i Sroczyńska

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A
Gazeta za 20 zł? No i jest odpowiedź dlaczego się nie sprzedaje
odpowiedź
User
Kipa kota
Bardzo dobrze, gazeta o niczym dla lemingow, pisza o pierdołach zamiast o tym, jak za PO zniknelo 250 mld zl z budzetu i o tym, ze Tusk zostawil POLSKE I WYJECHAL NA PASTWE LOSU ZOSTAWIL
odpowiedź
User
Greta
Niestety prócz wartości redakcyjnej potrzebne jest codzienne wydawnicze zarządzanie. Takich ludzi w Polsce jest może kilka osób. Nie mówię tu o dyrektorach czy prezesach dużych koncernów. Chodzi o wydawców którzy borykają się z budżetami ok 10 mln rocznie. Kto takich zna?
odpowiedź