SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przez konflikt z Kolporterem spadła sprzedaż tygodników telewizyjnych Bauera

W styczniu 2013 roku wszystkie tygodniki Wydawnictwa Bauer z programem telewizyjnym zanotowały spadki średniej sprzedaży ogółem. Był to m.in. efekt chwilowego braku ich dystrybucji w sieci Kolportera. Zyskały za to pisma innych wydawców.

Przez konflikt z Kolporterem spadła sprzedaż tygodników telewizyjnych Bauera

Liderem zestawienia pozostał „Tele Tydzień” (Wydawnictwo Bauer). Jego średnia sprzedaż ogółem w styczniu 2013 roku uplasowała się na poziomie 916 441 egz., co oznacza spadek względem stycznia 2012 roku o 11,83 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajął inny tygodnik Wydawnictwa Bauer - „To & Owo”, którego średnia sprzedaż ogółem w analizowanym okresie zmniejszyła się o 14,92 proc. i ustabilizowała się na poziomie 368 617 egz.

Na ostatnim miejscu podium uplasował się „Tele Max” (Wydawnictwo Bauer). Jego średnia sprzedaż ogółem spadła najbardziej w zestawieniu, bowiem o 18,01 proc. do 165 187 egz.

Zmniejszenie średniej sprzedaży ogółem zanotowały również pozostałe tygodniki telewizyjne Wydawnictwa Bauer: „Kurier TV” (o 15,11 proc. do poziomu 165 108 egz.) oraz „Super TV” (o 16,33 proc. do 151 483 egz.).

Spadki te spowodowane były w znacznej mierze tym, iż w okresie od 2 do 13 stycznia br. tytuły Bauera nie trafiały do punktów obsługiwanych przez Kolportera - w przypadku tygodników telewizyjnych w sieci Kolportera nie znalazły się w ogóle wydania z poniedziałku 7 stycznia br. (więcej na ten temat).

Natomiast wzrostami średniej sprzedaży ogółem pochwalić się mogły tygodniki innych wydawnictw: „Program TV” wydawany przez Press-Media (wzrost o 14,19 proc. do poziomu 136 690 egz.) oraz „Teleprogramy” (Teleprogramy; o 11,51 proc. do 44 007 egz.).

Wirtualnemedia.plstyczeń
ZKDP20132012
TytułSprzedaż ogółem
Tele Tydzień9164411039365
To & Owo368617433264
Tele Max165187201473
Magazyn Telewizyjny Kurier TV165108194495
Super TV151483181058
Program TV136690119704
Teleprogramy4400739466


W styczniu 2013 roku w porównaniu z grudniem 2012 roku największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem (o 16,11 proc.) pochwalić się mogły „Teleprogramy”. Z kolei najwięcej stracił tutaj „Tele Tydzień” - było to 12,73 proc.

Wirtualnemedia.plmiesiąc
ZKDPstyczeń 2013grudzień 2012
TytułSprzedaż ogółem
Tele Tydzień9164411050177
To & Owo368617421554
Tele Max165187183685
Magazyn Telewizyjny Kurier TV165108186331
Super TV151483169636
Program TV136690131666
Teleprogramy4400737901


Tygodnik "Kropka TV" (P&P) nie został zgłoszony do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przez konflikt z Kolporterem spadła sprzedaż tygodników telewizyjnych Bauera

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Major Hubal
Ale się narobiło? Cię choroba... I co teraz? Yyyyyyyyy....
odpowiedź
User
Zadne to spadki dla lidera :)
Skoko, Mejdżer!
odpowiedź