SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przychody Optizen Labs zmalały o 6,4 proc., wynik netto poprawił się o 87 tys. zł

Firma Optizen Labs, oferująca usługi z zakresu cyfryzacji dla wydawców i firm marketingowych, w trzech kwartałach br. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,4 proc. do 720 tys. zł oraz 6 tys. zł zysku netto (wobec 81 tys. zł straty rok wcześniej).

Jacek Czynajtis, prezes Optizen Labs Article

Tylko w minionym kwartale wpływy Optizen Labs zmniejszyły się w skali roku z 236 do 225 tys. zł, a strata netto z 36 do 5 tys. zł.

W sprawozdaniu firma zaznaczyła, że w tym okresie „nie wystąpiły istotne zdarzenia, które mogłyby mieć wpływ na księgi rachunkowe i nie zostały w nich ujęte”. - Spółka konsekwentnie realizuje przyjętą w poprzednich latach długofalową strategię biznesową proponując wydawcom digitalizację treści ich tytułów prasowych, jednakże jest bezpośrednio powiązana z rynkiem wydawniczym, a ogólna kondycja wydawców tytułów prasowych, jak i ich częściowo ograniczone kompetencje w obszarze cyfrowej monetyzacji i dystrybucji treści mają bezpośredni wpływ na wyniki finansowe Emitenta (czyli Optizen Labs - przyp.) - dodano.

Optizen Labs na bocznym rynku giełdowym NewConnect zadebiutowała w marcu 2012 roku. Jej większościowym akcjonariuszem jest fundusz MCI.Private Ventures FIZ (ma 50,58 proc. kapitału), a mniejszościowymi - jej prezes Jacek Czynajtis (25,12 proc) i były członek zarządu Łukasz Kawęcki (8,98 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przychody Optizen Labs zmalały o 6,4 proc., wynik netto poprawił się o 87 tys. zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl