SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicis Groupe ze spadkiem przychodów w IV kwartale, liczy na 4 proc. wzrost do 2020 roku

Publicis Groupe miała w IV kwartale ub.r. przychody w wysokości 2,49 mld euro, czyli 0,3 proc. niższe niż rok wcześniej. Władze holdingu tłumaczą to głównie spadkiem wydatków reklamowych największych klientów. Podtrzymują prognozę wzrostu wpływów o 4 proc. do 2020 roku.

Arthur Sadoun, szef Publicis GroupeArticle

Firma osiągnęła 2,49 mld przychodów w IV kwartale 2018 roku w ujęciu organicznym, co oznacza, że nie uwzględniono tu akwizycji i wahań kursów walut.

Wynik ten był niższy od porównywalnego okresu rok wcześniej o 0,3 proc. i poniżej prognoz analityków, którzy spodziewali się wzrostu przychodów o 2,5 proc.

CEO Publicis Group Arthur Sadoun komentując wyniki za ostatnie 3 miesiące ub.r. tłumaczył, że 25 proc. przychodów grupy stanowią te pochodzące od firm z sektora FMCG, a ci już od pewnego czasu ograniczają mocno wydatki nie tylko reklamowe, ale też te związane z kosztami produkcji reklam i honorariami agencji (wiele rzeczy realizując we własnym zakresie).

Jednym z takich klientów Publicisu jest Procter&Gamble, który przez 4 ostatnie lata zaoszczędził na współpracy z agencjami ok. 1 mld dolarów.

Szefowie Publicisu liczą na poprawę przychodów m.in. dzięki pozyskanym ostatnio klientom, wśród których są: koncern Fiat Chrysler w USA czy GlaxoSmithKline na poziomie globalnym.

Podtrzymują też wcześniejsze prognozy wskazujące na 4 proc. wzrost wpływów do 2020 roku.

Dołącz do dyskusji: Publicis Groupe ze spadkiem przychodów w IV kwartale, liczy na 4 proc. wzrost do 2020 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl