SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pudelek.pl wypłaci pełne zadośćuczynienie rodzinie Anny Przybylskiej

Wydawca serwisu Pudelek.pl poinformował we wtorek po południu, że w pełni zadośćuczyni roszczeniom wskazanym w pozwie wytoczonym w sierpniu przez aktorkę Annę Przybylską. - Będę rekomendował rodzinie zmarłej zawarcie ugody - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl mecenas Roman Giertych.

Anna Przybylska, fot. akpa Article

Pozew przeciwko wydawcy plotkarskiego portalu został złożony w sierpniu w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Anna Przybylska domagała się w nim 300 tys. zł zadośćuczynienia za to, że 16 lipca Pudelek.pl poinformował o śmierci aktorki. Informację tę natychmiast zdementowała managerka gwiazdy, Małgorzata Rudowska, podkreślając jednocześnie, że nikt z redakcji serwisu nie kontaktował się z nią w celu weryfikacji tego doniesienia (więcej na ten temat).

Tydzień temu Łukasz Rdzeń, pełnomocnik wydawcy Pudelka, odmówił nam komentarza w sprawie złożonego przez aktorkę pozwu o ochronę dóbr osobistych. We wtorek „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że wydawca portalu w odpowiedzi na pozew stwierdził, że „nie może być mowy o jakimkolwiek naruszeniu dóbr osobistych osoby publicznej na skutek publikacji o jej śmierci spowodowanej określoną chorobą”.

- Nie może być też mowy o naruszeniu prywatności, albowiem tego typu informacje należą do sfery publicznej - cytuje radcę prawnego Łukasza Rdzenia „Wyborcza”.

W komunikacie, który przesłano do redakcji Wirtualnemedia.pl we wtorek po południu wydawca serwisu Pudelek.pl zmienia swoje stanowisko i uznaje roszczenia aktorki w całości.

- Jako pełnomocnik wydawcy serwisu Pudelek.pl, oświadczam, iż zadośćuczynimy roszczeniom Pani Anny Przybylskiej w pełnej wysokości. W imieniu wydawcy serwisu Pudelek.pl pragnę raz jeszcze wyrazić głębokie ubolewanie z powodu publikacji w serwisie Pudelek.pl, w dniu 16 lipca br. nieprawdziwej informacji, której skutki boleśnie dotknęły Panią Annę Przybylską i Jej Najbliższych - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Łukasza Rdzenia.

Mecenas Roman Giertych wyjaśnia Wirtualnemedia.pl, że stanowisko wydawcy portalu Pudelek.pl nie jest skutkiem ugody między stronami. - Na razie otrzymaliśmy odpowiedź na pozew o zupełnie innej treści. Jeżeli będzie to nie tylko stanowisko medialne, ale również procesowe to oceniam je jako pozytywną zmianę. Będę rekomendował rodzinie zmarłej, żeby taką ugodę zawrzeć przed sądem - mówi Giertych.

Aby ugoda została podpisana sąd musi najpierw dopuścić spadkobierców Anny Przybylskiej do następstwa prawnego w toczącym się postępowaniu.

Anna Przybylska zmarła w niedzielę 5 października. Aktorka chorowała na raka trzustki, w sierpniu 2013 roku przeszła operację wycięcia guza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pudelek.pl wypłaci pełne zadośćuczynienie rodzinie Anny Przybylskiej

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
honorowo
16 18
odpowiedź
User
ekspert
honorowo
16 19
odpowiedź
User
Adi
Jeśli Pudelek faktycznie zachowa się w ten sposób, to bardzo ładnie z ich strony.
14 17
odpowiedź
User
punkt
Pudel to akurat powinien dostać takie odszkodowanie do wypłacenia, żeby się już nie podniósł. A potem to tylko zaorać.
42 12
odpowiedź
User
paweł kurek
Nazwa Pudelek powinna być zmieniona na Kundelek!
26 10
odpowiedź