SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pudelek.pl wypłaci pełne zadośćuczynienie rodzinie Anny Przybylskiej

Wydawca serwisu Pudelek.pl poinformował we wtorek po południu, że w pełni zadośćuczyni roszczeniom wskazanym w pozwie wytoczonym w sierpniu przez aktorkę Annę Przybylską. - Będę rekomendował rodzinie zmarłej zawarcie ugody - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl mecenas Roman Giertych.

Anna Przybylska, fot. akpaArticle

Pozew przeciwko wydawcy plotkarskiego portalu został złożony w sierpniu w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Anna Przybylska domagała się w nim 300 tys. zł zadośćuczynienia za to, że 16 lipca Pudelek.pl poinformował o śmierci aktorki. Informację tę natychmiast zdementowała managerka gwiazdy, Małgorzata Rudowska, podkreślając jednocześnie, że nikt z redakcji serwisu nie kontaktował się z nią w celu weryfikacji tego doniesienia (więcej na ten temat).

Tydzień temu Łukasz Rdzeń, pełnomocnik wydawcy Pudelka, odmówił nam komentarza w sprawie złożonego przez aktorkę pozwu o ochronę dóbr osobistych. We wtorek „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że wydawca portalu w odpowiedzi na pozew stwierdził, że „nie może być mowy o jakimkolwiek naruszeniu dóbr osobistych osoby publicznej na skutek publikacji o jej śmierci spowodowanej określoną chorobą”.

- Nie może być też mowy o naruszeniu prywatności, albowiem tego typu informacje należą do sfery publicznej - cytuje radcę prawnego Łukasza Rdzenia „Wyborcza”.

W komunikacie, który przesłano do redakcji Wirtualnemedia.pl we wtorek po południu wydawca serwisu Pudelek.pl zmienia swoje stanowisko i uznaje roszczenia aktorki w całości.

- Jako pełnomocnik wydawcy serwisu Pudelek.pl, oświadczam, iż zadośćuczynimy roszczeniom Pani Anny Przybylskiej w pełnej wysokości. W imieniu wydawcy serwisu Pudelek.pl pragnę raz jeszcze wyrazić głębokie ubolewanie z powodu publikacji w serwisie Pudelek.pl, w dniu 16 lipca br. nieprawdziwej informacji, której skutki boleśnie dotknęły Panią Annę Przybylską i Jej Najbliższych - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Łukasza Rdzenia.

Mecenas Roman Giertych wyjaśnia Wirtualnemedia.pl, że stanowisko wydawcy portalu Pudelek.pl nie jest skutkiem ugody między stronami. - Na razie otrzymaliśmy odpowiedź na pozew o zupełnie innej treści. Jeżeli będzie to nie tylko stanowisko medialne, ale również procesowe to oceniam je jako pozytywną zmianę. Będę rekomendował rodzinie zmarłej, żeby taką ugodę zawrzeć przed sądem - mówi Giertych.

Aby ugoda została podpisana sąd musi najpierw dopuścić spadkobierców Anny Przybylskiej do następstwa prawnego w toczącym się postępowaniu.

Anna Przybylska zmarła w niedzielę 5 października. Aktorka chorowała na raka trzustki, w sierpniu 2013 roku przeszła operację wycięcia guza.

Dołącz do dyskusji: Pudelek.pl wypłaci pełne zadośćuczynienie rodzinie Anny Przybylskiej

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
honorowo
odpowiedź
User
ekspert
honorowo
odpowiedź
User
Adi
Jeśli Pudelek faktycznie zachowa się w ten sposób, to bardzo ładnie z ich strony.
odpowiedź