SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska jako pełnomocnik zarządu TVP odpowiada za TVP Rozrywka

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska po odwołaniu z funkcji szefowej „Pytania na śniadanie” została pełnomocnikiem zarządu Telewizji Polskiej ds. TVP Rozrywka. Nie wiadomo jeszcze, kto zamiast niej będzie teraz kierował programem śniadaniowym.

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, fot. TVP Article

O swoim odwołaniu ze stanowiska szefowej „Pytania na śniadanie” Katarzyna Adamiak-Sroczyńska poinformowała w zeszły piątek. - Kochani, jestem na urlopie, ale właśnie otrzymałam pismo, że przestaję być producentem „Pytania na śniadanie” - napisała na Facebooku. Podziękowała ekipie programu za ponad dwa lata współpracy, zaznaczając, że w tym czasie wyprzedził on pod względem oglądalności konkurenta, czyli „Dzień dobry TVN”.

Centrum informacji TVP w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl przekazało, że Katarzyna Adamiak-Sroczyńska już 18 lipca została powołana na nowe stanowisko - pełnomocnika zarządu firmy ds. TVP Rozrywka.

- Jej zadaniem będzie przedstawienie wizji rozwoju i uatrakcyjnienia tego kanału, podobnie jak miało to miejsce w przypadku jej działań przy „PnŚ”. Ponadto pani Adamiak-Sroczyńska pozostaje producentem nowych formatów rozrywkowych w TVP - zaznaczyło centrum informacji.

TVP Rozrywka od końcówki grudnia ub.r. jest nadawana na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Według danych Nielsen Ausience Measurement w pierwszej połowie br. kanał zanotował 0,469 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,927 proc. rok wcześniej, kiedy był dostępny na trzecim multipleksie (na początku czerwca ub.r. zastąpił go tam TVP Sport).

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska kierownikiem redakcji „Pytania na śniadanie” została w lutym 2017 roku. W lutym ub.r. przejęła też obowiązki dyrektora agencji kreacji, oprawy i reklamy TVP, w miejsce odwołanego Piotra Kani. Natomiast w grudniu ub.r. przejęła dodatkowo funkcję szefa agencji kreacji rozrywki, zastępując Marcina Wolskiego.

Na początku br. oba piony połączono w agencję kreację rozrywki i oprawy. Adamiak-Sroczyńska zarządzała nią do końca czerwca, kiedy została zastąpiona przez Annę Cyzowską.

Od sierpnia do listopada 2015 roku Adamiak-Sroczyńska była dyrektorem dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP i rzecznikiem prasowym Andrzeja Dudy. Przedtem przez dwa lata była współwłaścicielką firmy doradczej New Story. W latach 2009-2013 pracowała jako zastępca redaktora naczelnego Radia Wnet i redaktor naczelny „Kuriera Wnet”. Wcześniej była m.in. starszym specjalistą ds. PR w radiowej Trójce, szefową działu kultury w dzienniku „Metro” i dziennikarką „Życia”.

Kto na czele „Pytania na śniadanie”?

Telewizja Polska nie podaje jeszcze, kto będzie teraz kierował zespołem „Pytania na śniadanie”. - Nowym producentem programu zostanie osoba, która miała doświadczenie przy realizacji formatów rozrywkowych i zagwarantuje dalszy rozwój programu - stwierdziło centrum informacji.

Przez ostatni rok nastąpiło dużo zmian w porannym paśmie TVP2. W listopadzie ub.r. zaczęło być nadawane z nowego studia, zyskało też nowe logo i czołówkę.

W maju br. jako gospodarze programu zadebiutowali Małgorzata Tomaszewska wspólnie z Aleksandrem Sikorą oraz Ida Nowakowska. W drugiej połowie lipca Michał Olszański został poinformowany przez Annę Cyzowską, że nie będzie już gospodarzem pasma. - Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie - skomentował Olszański portalowi Wirtualnemedia.pl.

Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” pozostaje Monika Zamachowska, która przez ostatnie lata prowadziła program w parze z Michałem Olszańskim. W maju br. przeprowadzili razem szeroko komentowany wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” wynosiła 509 tys. osób przy 10,25 proc. udziału w oglądalności. Program wyprzedzał konkurencyjne „Dzień dobry TVN”.

Natomiast TVP2 w minionym półroczu zanotowała 552 706 widzów średniej oglądalności minutowej i 8,47 proc. udziału w rynku oglądalności (po wzroście o 0,25 pkt proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Adamiak-Sroczyńska jako pełnomocnik zarządu TVP odpowiada za TVP Rozrywka

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
1245
Przechowalnia.
15 2
odpowiedź
User
Gen
Chciałbym zgłosić się na ochotnika jako doradca zarządu. Umiem latać rządowym samolotem na narty.
32 4
odpowiedź
User
Spike
Ach te zarządy, pomieszczą wszystkich wyrzutków z TVP 😉
21 1
odpowiedź
User
Daria
Komedia. Ta Pani telewizji robić nie umie - gdyby nie zespół, PnŚ by padł. Taka jest smutna prawda.
22 3
odpowiedź
User
hahaha
komediantka
18 3
odpowiedź