SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„PZU reklamami w tygodniku ‘W Sieci’ ustawia się pod rządy PiS”

Według prezesa Orlenu Jacka Krawca i byłego rzecznika rządu Pawła Grasia, których podsłuchaną rozmowę publikuje „Wprost”, PZU wykupuje reklamy w tygodniku „W Sieci”, żeby schlebiać środowiskom prawicowym w perspektywie wygranej PiS w wyborach.

Article

W udostępnionym już fragmencie rozmowy Jacek Krawiec mówi Pawłowi Grasiowi, że prezes PZU Andrzej Klesyk na pytanie, dlaczego jego firma reklamuje się we „W Sieci” odpowiedział, że to pismo czytają jej potencjalni klienci. Szefa Orlenu nie przekonało jednak to wyjaśnienie, uważa bowiem, że kierownictwo PZU, którego głównym akcjonariuszem jest skarb państwa, chce w ten sposób pozyskać przychylność środowisk prawicowych na wypadek zwycięstwa wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Z taką interpretacją zgadza się Graś, dodając, że podobnie zachowuje się prokuratura.

Opinie Krawca i Grasia o działaniach PZU jako zupełnie mijające się z prawdą ocenia biuro prasowe ubezpieczyciela. - PZU planując działania mediowe, kieruje się wyłącznie przesłankami profesjonalnymi: właściwym doborem grup docelowych oraz optymalizacją kosztów dotarcia - podkreśla Michał Witkowski, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej firmy.

 

W ub.r. „W Sieci” cennikowo zarobiło z reklam 17,96 mln zł, o 7,62 mln zł mniej od konkurencyjnego „Do Rzeczy” (którego współwłaścicielem jest kontrolująca „Wprost” spółka PMPG), mimo że notowało wyższą sprzedaż (zobacz szczegóły).

W lutym br. to „W Sieci” wytykało „Wprost”, że wiele spółek skarbu państwa wykupuje w nim reklamy w zamian za przychylne artykuły dziennikarskie, czemu wydawca „Wprost” zdecydowanie zaprzeczył (więcej na ten temat). „W Sieci” atakowało też redaktora naczelnego „Wprost” Sylwestra Latkowskiego (ostatni raz w wydaniu z zeszłego tygodnia), wytykając mu rzekomo gangsterską przeszłości (przeczytaj o tym więcej).

W kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „W Sieci” wynosiła 81 119 egz. (według danych ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „PZU reklamami w tygodniku ‘W Sieci’ ustawia się pod rządy PiS”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Nie tylko PZU z firm państwowych reklamował się w piśmie Karnowskich.Reklamowali się też KGHM i PKO BP.
9 11
odpowiedź
User
yotina
cwaniacy jedni! (KGHM, PKO BP).
Prezesowi Orlenu przez 6 lat nie wpadło to do głowy!
14 8
odpowiedź
User
whit
Paweł Graś: ,,(...) prokuratura też już widać coraz dziwniejsze te werdykty wydaje, już czeka, patrzy na sondaże". A czy PDT nie mówił ostatnio, że ,,prokuratura jest niezależna"? Niech się zdecydują.
15 9
odpowiedź
User
asdad
Karnowskim dopiero co śmierdziały reklamy spółek panstwowych w wyborczej. Ale gdy te przyszly z kasą do nich to już nie problem.
10 18
odpowiedź