SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 nagrało „Karpia”

W piątek zadebiutowała na antenie Radia 357 coroczna świąteczna piosenka, tzw. „Karp”. Już po raz trzeci nagrali ją „Przyjaciele Pewnej Ryby”, czyli zespół Radia 357 wraz z dwójką zaproszonych patronów. Piosenka nosi tytuł „Karpiu trwaj” i tym razem została udostępniona na antenie i patronom w zamkniętych podcastach. Premiera teledysku na YouTube – niebawem.

Grafika: Radio 357Article

To była przedświąteczna tradycja słuchaczy i dziennikarzy „dawnej Trójki”, ale też jedno z ulubionych antenowych wydarzeń: co roku na początku grudnia dziennikarze nagrywali piosenkę o wigilijnym karpiu, z refrenem: „Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku - idą święta”. Słowa pisali dziennikarze Trójki (najczęściej: Kuba Strzyczkowski, Grzegorz Wasowski, Artur Andrus), a wykonywał ją cały zespół. Piosenka trafiała też na płytę, będącą częścią charytatywnej akcji Polskiego Radia.

Od 2020 roku jednak to się zmieniło: „Karp” nie powstaje już w redakcji na Myśliwieckiej 3/5/7, lecz w Radiu 357. Ponieważ jednak Polskie Radio zastrzegło sobie nazwę „Przyjaciele Karpia” (taką nazwę nosił zawiązywany na potrzeby nagrania zespół dziennikarzy i autorów), piosenkę nagrywają teraz „Przyjaciele Pewnej Ryby”.

Aktualne "Karpiu trwaj"

W tym roku piosenka nosi tytuł „Karpiu trwaj” i mnóstwo w niej odniesień do bieżącej rzeczywistości społecznej, politycznej i gospodarczej, łącznie z popularnym hasłem „Idi na ch…”. Za muzyka i słowa odpowiada Filip Jaślar z Grupy MoCarta - i to jest pierwsza zmiana w stosunku do poprzednich edycji.

W nagraniu wzięli udział dziennikarze Radia 357, ale także dwójka patronów, która w ubiegłorocznych licytacjach u Kuby Strzyczkowskiego wygrała ten przywilej. Drugą zasadniczą nowością jest to, że piosenka nie od razu trafia do szerokiego grona: najpierw nadano ją na antenie, ale potem trafiła do zamkniętych podcastów, dostępnych wyłącznie dla patronów rozgłośni. „Premiera teledysku do tegorocznej piosenki - już wkrótce!” – zapowiadają dziennikarze. Można się spodziewać, że wówczas piosenka trafi do wszystkich odbiorców, nie tylko tych patronujących.

 

Wystartowały też licytacje

W piątek, 2 grudnia ruszyła także pierwsza z czterech licytacji przedświątecznych, przeprowadzanych na antenie Radia 357 przez Kubę Strzyczkowskiego. Także i w tym roku wylicytowane kwoty przeznaczone zostaną na podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Nowością jest jednak to, że licytować można przy pomocy smartfona, bez łączenia z anteną, a pomocą służy też dom aukcyjny Desa Unicum.

Przeprowadzone rok temu akcje bożonarodzeniowe Radia 357, m.in. trzy licytacje na antenie rozgłośni, przyniosły 1,3 mln zł na cele charytatywne. Prawie 400 tys. zł przyniosła sama licytacja zestawu czapeczek wszystkich zespołów Formuły 1.

Nadające wyłącznie w internecie Radio 357 działa pełną parą od stycznia 2021 roku. Utrzymuje się w dużej mierze z wpłat patronów, których obecnie ma ponad 45,3 tys. Deklarują oni wpłaty na poziomie 809 tys. zł miesięcznie. Na funkcjonowanie rozgłośni zebrano już 18,2 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 nagrało „Karpia”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Po co
komu to, nuda cz. 3 i to jeszcze ze sponsorami. Ależ wyróznienie! Radio zamyka się na część słuchaczy, którzy chcą płacić.
odpowiedź
User
Mick966
Licytacje i cala akcja jest szlachetna. Niestety słuchanie utworu jest wyzwaniem ponad moją wrażliwość. Niezjadliwe.
odpowiedź
User
A ni mają koguta...
Piejo karpia w radyjku.
odpowiedź