SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Maryja usunęło audycję ze słowami wiceministra o „lobby homoseksualnym”, KRRiT rozkłada ręce

Z serwisu internetowego i kanału youtube’owego Radia Maryja usunięto audycję, w której wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski mówił o „agresji lobby homoseksualnego” i „zinstytucjonalizowanej dewiacji”. Fundacja aktywisty Barta Staszewskiego złożyła wcześniej skargę na te wypowiedzi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która teraz nie może podjąć działań w tej sprawie.

Article

W „Aktualnosciach Dnia” w Radiu Maryja 4 lipca wyemitowano wypowiedź wiceministra sprawiedliwości i posła Solidarnej Polski Marcina Romanowskiego. Polityk pary jednopłciowe wychowujące dzieci nazwał „zinstytucjonalizowaną dewiacją”, mówił też o „agresji lobby homoseksualnego” oraz „atakach na rodzinę, na Kościół, na państwa narodowe, na suwerenność państw narodowość”.

Fundacja Basta, założona przez aktywistę Barta Staszewskiego, oceniła, że są to wypowiedzi homofobiczne i nienawistne, naruszające art. 18 ust.1 Ustawy o radiofonii i telewizji. Złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o wszczęcie w tej sprawie postępowania administracyjnego przeciwko nadawcy.

Fundacja właśnie dostała pismo, w którym KRRiT wyjaśnia, że nie może podjąć takiego postępowania. Jego pierwszym etapem jest bowiem otrzymanie od nadawcy nagrania audycji, której dotyczy skarga, i wyjaśniań. Tymczasem Radio Maryja stwierdziło, że usunęło już wydanie „Aktualności Dnia” z 4 lipca.

Radio Maryja skasowała audycję, nie ma postępowania KRRiT

Audycji nie ma też w serwisie internetowym i kanale youtube’owym Radia Maryja, choć jest tam dostępnych wiele programów z ostatnich miesięcy, także z początku lipca. - Jako Fundacja chcielibyśmy wierzyć, że Radio Maryja się opamiętało i zaczęło usuwać homofobiczne treści samo z siebie. Niestety podejrzewamy, że za poradą prawników audycje które zostały przez nas zgłoszone, zostały usunięte. Radio ewidentnie boi się konsekwencji - komentuje Bart Staszewski.

- Mamy kopię audycji, która zresztą była głośno komentowana przez media i nadal oczekujemy od KRRiT wszczęcie postępowania administracyjnego - podkreśla.

Fundacja zapowiada, że skieruje do sądu skargę na decyzję Krajowej Rady. - KRRiT stoi na straży homofobii i tak naprawdę nie chce ukarać  Radia Maryja - ma wszystkie potrzebne materiały, które wystarczają do wszczęcia postępowania administracyjnego i dlatego skierujemy sprawę do sądu. Rada nadal nie uznaje naszej legitymacji do wnioskowania o postępowania administracyjne, dlatego rozstrzygnie to sąd - mówi Staszewski.

Według badania Radio Track w trzecim kwartale br. Radio Maryja miało 1,6 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,4 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Radio Maryja usunęło audycję ze słowami wiceministra o „lobby homoseksualnym”, KRRiT rozkłada ręce

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grochek
Wszystko ukrywanie jest i wyjdzie na jaw tylko TVP INFO i TVP
13 9
odpowiedź
User
Aron
A to wolność słowa już zawieszona?? O LGBT dobrze albo wcale??
32 23
odpowiedź
User
Wron
Dlatego tęczowych trzeba tępić ile tylko fabryka dała mocy, aż sami nie wytrzymają i podejmą właściwą decyzję!
28 23
odpowiedź