SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kogo i czego już nie usłyszymy jesienią w Radiu ZET?

Z nowej ramówki Radia ZET zniknęły audycje i osoby, które od dawna gościły na antenie. Stacja nie chce komentować tych zmian.

Article

Jesienna ramówka Radia ZET obowiązuje od piątku, 1 września. Rozgłośnia wprowadziła kilka nowości programowych. Do grona prowadzących poranną audycję "Dzień dobry bardzo" dołączył Kamil Baleja (przeszedł z Radia Złote Przeboje) oraz Bartosz Gajda z kabaretu Łowcy B. Razem z nimi budzi słuchaczy Marek Starybrat, który przed wakacjami tworzył duet antenowy z Robertem Motyką (odszedł ze względu na dodatkowe obowiązki zawodowe).

Godzinę wcześniej - o tej samej porze co "Poplista" w RMF FM - startuje nowa lista przebojów w Radiu ZET. Jej gospodarzem oraz prowadzącym wieczorne pasmo jest Mateusz Ptaszyński, a nie jak w poprzednich latach Marcin Wojciechowski, którego można usłyszeć tylko w sobotnie i niedzielne popołudnia ("Czas wolny w Radiu ZET" w godz. 15-20). Do stacji dołączył także Filip Chajzer, który z Agnieszką Kołodziejską prowadzi audycję "Na luzie w Radiu ZET" emitowaną w soboty w godz. 10-15. Były prezenter "Dzień dobry TVN" przeprowadza dla stacji sondy uliczne.

Gdy prezentowano jesienną ramówkę Radia ZET, nadawca informował jedynie o nowościach. "Nowi prowadzący, nowe pasma, audycje i formaty programowe, nowa oprawa dźwiękowa 'Wiadomości' oraz głos lektorski - to propozycja Radia ZET na nadchodzącą jesień" - napisano w komunikacie prasowym. Zabrakło informacji, kogo i czego już nie usłyszymy na antenie stacji.

Bez Nosela, Nowaka, Kasprzyka, Olszewskiego

Pisaliśmy już, że z rozgłośnią z końcem sierpnia rozstał się Kamil Nosel. Ze stacją był związany od 2011 r. Wtedy zaczął prowadzić program "Nosel kręci w Radiu ZET" (później pod nazwą "Nosel wkręca w Radiu ZET"). Dziennikarz nie odpowiedział nam na pytanie, co stoi za jego decyzją o odejściu ze stacji ani na jakiej antenie będzie można go teraz posłuchać.

Kilka dni wcześniej ze słuchaczami pożegnał się Adrian Nowak. W Zetce pracował od 2019 r. Prezenter pozostaje w Grupie Eurozet. Nadal będzie go można posłuchać na antenie Meloradia. - Rozstajemy się w bardzo dobrych relacjach. To była nasza wspólna decyzja i pozostaniemy przyjaciółmi. A kto wie, może uda się jeszcze niedługo usłyszeć na tej antenie? - mówił Nowak w rozmowie z naszym portalem.

W ramówce zabrakło również Tomasza Kasprzyka, który na co dzień pracuje w Antyradiu, ale od wielu lat pojawiał się także w Radiu ZET. Prowadził m.in. poranne weekendowe pasma, a w latach 2019-2022 był gospodarzem autorskiego programu "Coolturalny wieczór".

Słuchacze Radia ZET nie usłyszą już także Kuby Olszewskiego, od stycznia ub.r. sekretarza redakcji Radio ZET. Niemal półtora roku temu zaczął on prowadzić niedzielną audycję "Co na pierwsze, co na drugie”, w której prezentował subiektywny ranking rzeczy, miejsc i rozmaitości.

Bez "Sportowego finału tygodnia" i "Nie mam pytań"

Radio ZET w tym sezonie zrezygnowało też z dłuższych wywiadów z ludźmi ze świata kultury, sztuki, telewizji i polskiego showbiznesu. Audycję "Nie mam pytań" (przez rok pod nazwą "Warto rozbawiać") prowadził przez osiem lat Szymon Majewski, związany ze stacją od 1990 r. (z przerwą w latach 2005-2014). Prezenter jednak pozostał w rozgłośni. Teraz można go usłyszeć w nowym codziennym cyklu w porannej audycji. O godz. 7:40 zaprasza na "Szymon Majewski Szał", w którym Katarzyna Kwiatkowska i Michał Zieliński, parodiując postaci ze świata show biznesu i polityki, wraz z nim przedstawiają "absurdy otaczającej nas rzeczywistości w krzywym zwierciadle satyry".

Po 12 latach zniknął z anteny Radia ZET magazyn "Sportowy finał tygodnia" nadawany w niedzielne popołudnia i wieczory. Program przez lata miał różnych prowadzących, m.in. Damiana Michałowskiego i Michała Korościela, Jana Bajorka i Mikołaja Kruka, a ostatnio - Marcina Powidła i Krzysztofa Wilanowskiego.

Zapytaliśmy w biurze prasowym rozgłośni, dlaczego w jesiennej ramówce Radia ZET nie słychać już Tomasza Kasprzyka i Kuby Olszewskiego oraz czemu zabrakło programów "Nie mam pytań" i "Sportowy finał tygodnia". Powodów nie ujawnia Anna Marucha, dyrektorka komunikacji korporacyjnej Grupy Eurozet. Zmiany tłumaczy jedynie wprowadzeniem 1 września jesiennej ramówki z nowymi propozycjami programowymi.

Według najnowszego badania Radio Track pracowni Kantar Polska w okresie maj-lipiec 2023 r. Radio ZET miało 14 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,1 pkt proc. więcej niż przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: Kogo i czego już nie usłyszymy jesienią w Radiu ZET?

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PJ
#kogonieslychac...
24 1
odpowiedź
User
Fijal
jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno...
42 7
odpowiedź
User
stary
a czego oczekujecie od menadżerów z czerskiej? szczerości? prawdy? transparentności? no bez przesady oni potrafią znakomicie wytykać błędy innym, sami zawsze czyści i nieomylni
43 9
odpowiedź