SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reklamy tygodnia: Actimel, Nike, piwo Łomża, „Nie ból się!” i peruki przeciw nowotworom (wideo)

W zestawieniu najlepszych reklam minionego tygodnia znalazły się dwie reklamy zagraniczne i trzy polskie. Są to międzynarodowa kampania Nike z Cristiano Ronaldo oraz społeczna akcja rumuńskiej agencji McCann, a także polskie spoty promujące Actimel i piwo Łomża,  a także społeczna kampania „Nie ból się! Bądź wolny od bólu”.

Maciej Stuhr w klipie promującym ActimelMaciej Stuhr w klipie promującym Actimel

Actimel - „Mam moc. Stay strong”
Agencje: Young&Rubicam Poland, MediaCom Warszawa

Genialna reklama. Wreszcie reklama produktu bez wpadających do kubka truskawek czy wisienek. Z młodym Stuhrem nie mogło być banalnie.

 

W ramach kampanii napoju mlecznego Actimel (produkowanego przez Danone Polska) prowadzonej pod hasłem „Mam moc. Stay strong” emitowane są w internecie klipy, w których Maciej Stuhr razem z zespołem Stay Strong Brothers wykonuje optymistyczne piosenki.

Na potrzeby akcji przygotowano trzy klipy, w których Maciej Stuhr z akompaniamentem zespołu Stay Strong Brothers śpiewa piosenki opowiadające, jak w pozornie niekorzystnych sytuacjach z codziennego życia można nabrać pogody ducha.

Jest to część kampanii Actimela rozpoczętej pod koniec maja pod hasłem „Mam moc. Stay strong”. Klipy z Maciejm Stuhrem i Stay Strong Brothers są przede wszystkim emitowane jako reklamy na YouTubie.

Cała akcja reklamowa oprócz internetu jest prowadzona w telewizji oraz na outdoorze (m.in. reklamy na autobusach, cyfrowe billboardy odliczające czas do końca korka).

Kreację kampanii przygotowała agencja Young & Rubicam Poland, a za zakup mediów odpowiada dom mediowy MediaCom Warszawa.


Nike Footbal - „The Switch”
Agencja: Wieden+Kennedy

Dobra, przemyślana i oryginalna – jak na reklamę z udziałem piłkarza - kreacja. Ta historia wciąga, mimo że spot trwa blisko sześć minut

W najnowszej reklamie Nike Football piłkarz Cristiano Ronaldo zamienia się rolami z szesnastoletnim chłopcem. Obok niego w reklamie „The Switch” autorstwa agencji Wieden+Kennedy pojawia się jeszcze 16 innych piłkarzy.

„The Switch” to najdłuższy dotychczasowy spot reklamowy Nike Football. Film trwa blisko sześć minut. Jego głównymi bohaterami są piłkarz Cristiano Ronaldo i szesnastolatek, też grający w piłkę Gerson Correia Adua. Obok nich w reklamie występuje jeszcze szesnastu innych zawodowych piłkarzy: Raheem Sterling, Joe Hart, Harry Kane, Chris Smalling, John Stones, Ross Barkley, Megan Rapinoe, Ricardo Quaresma, Andre Gomes, Jose Fonte, Cedric Soares, Vieierinha, Raphael Varane, Anthony Martial, Sergi Roberto oraz Javier Mascherano.

 

Spot zaczyna się od sceny piłkarskiego meczu z udziałem Ronaldo. Ten nagle podczas jednej z akcji ląduje za bandą, uderza się w głowę. I wtedy dochodzi do zamiany ról między piłkarzem a szesnastolatkiem, który podczas tego meczu siedział na trybunach. I nagle Ronaldo budzi się w domu nastolatka, a chłopak - zaczyna żyć jak piłkarz.

Nike w ten sposób chce podkreślić, że Cristiano Ronaldo doszedł do tego, kim teraz jest ciężką pracą. A co by się stało, gdyby musiał zaczynać wszystko od nowa? Jedna chwila może zmienić wszystko - twierdzi marka w najnowszej kampanii.

Motywem przewodnim reklamy jest piosenka „Turn Up” z repertuaru grupy The Heavy.

Za kreację spotu odpowiada agencja Wieden+Kennedy, wyreżyserował go Ringan Ledwidge . Autorem zdjęć jest Matthew Libatique.


Piwo Łomża - „Łomżing to stan umysłu”
Agencja: MediaCom Beyond Advertising

Tutaj brawo z jednej strony za konsekwentne promowanie „łomżingu”, z drugiej – za fajny sposób na pokazanie faceta i piwa zarazem.

Firma Van Pur rozpoczęła letnią akcję reklamową piwa Łomża pod hasłem „Łomżing to stan umysłu”. Po raz pierwszy w swoich działaniach wykorzystuje influencerów.

Jest to pierwsza kampania marketingowa piwa Łomża z udziałem internetowych influencerów. - W mediach dominuje wizerunek prostego, pozbawionego emocji mężczyzny. Tymczasem faceci są wyjątkowi i nietuzinkowi. Łomża chce udowodnić, że każdy mężczyzna ma swój, oryginalny i niepowtarzalny świat. Ma pasję, a do życia podchodzi z dystansem. Dlatego w naszej komunikacji nie zabraknie dobrego humoru. W końcu męskość to stan umysłu - opisuje Magdalena Rzepka, marketing manager koncernu Van Pur.

By pokazać wyjątkowy świat mężczyzn, do udziału w kampanii zaproszono kilku znanych youtuberów: autorów kanału 5 sposobów na, Cyber Mariana, Poszukiwacza i Ravgora. W kilku zabawnych filmach przedstawili swój męski świat i podejście do „łomżingu”.

Uzupełnieniem kampanii z influencerami będzie cykl czterech eventów, które będą realizowane przez kilka najbliższych tygodni. Pierwszy event odbędzie się  17-19 czerwca przy Wola Parku. Kolejne zaplanowane są: na Helu (1-3 lipca), w Gdańsku na plaży Jelitkowo (15-17 lipca) oraz w Międzyzdrojach (29-31 lipca). W ramach projektów powstaną „strefy faceta”, które udostępnią atrakcje dla prawdziwych mężczyzn. Cała akcja potrwa do końca lipca br.

Za strategię i stworzenie wszystkich niestandardowych rozwiązań (współpraca z influencerami oraz eventy) odpowiada MediaCom Beyond Advertising.


„Nie ból się. Bądź wolny od bólu”
 
Ta kampania zasłużyła na nasze wyróżnienie, bo porusza bardzo ważny społeczny problem – przewlekły ból, z którym boryka się wielu ludzi, a inni rzadko mają tego świadomość.

Aktor i reżyser Jerzy Stuhr zaangażował się w działania na rzecz osób chorych przewlekle, które cierpią z powodu bólu. Został ambasadorem kampanii „Nie ból się. Bądź wolny od bólu”.

Obecna kampania jest drugą odsłoną ubiegłorocznych działań prowadzonych pod hasłem „Rak wolny od bólu”. Komunikat został rozszerzony o wszystkich pacjentów, cierpiących z powodu bólu oraz ich opiekunów, którzy wspierają ich w chorobie.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Wygrajmy Zdrowie, Koalicja na Rzecz Walki z Bólem i Fundacja Eksperci dla Zdrowia. Celem kampanii jest walka o prawo do życia bez bólu i równy dostęp do skutecznej terapii przeciwbólowej dla każdego pacjenta, niezależnie od rodzaju choroby i stopnia jej zaawansowania. Jeśli chorujesz? Cierpisz? Domagaj się od lekarzy specjalistycznej terapii przeciwbólowej.

Realizowane obecnie działania społeczno-edukacyjne mają doprowadzić do zniesienia barier w zakresie leczenia bólu i wsparcie pacjentów w podjęciu terapii przeciwbólowej. Ból przewlekły uznawany jest za chorobę samą w sobie i powinien być prawidłowo leczony. Kampania podkreśla znaczenie dobrej kontroli bólu u pacjenta i przełamuje stereotypy związane z opioidofobią. Działania mają charakter ogólnopolski i zaplanowane zostały na 2016 r. Na potrzeby kampanii został przygotowany spot radiowy i reklama prasowa z udziałem ambasadora kampanii - Jerzego Stuhra. Kampania jest komunikowana w prasie, radiu, mediach społecznościowych (strona internetowa dedykowana kampanii zawierająca kompendium wiedzy o  leczeniu bólu niebolsie.pl, profil facebook.com/niebolsie). W kampanię zaangażowały się media ogólnopolskie i lokalne, popularyzując ideę życia bez bólu. W ramach kampanii będą prowadzone konsultacje on-line ze specjalistą leczenia bólu.

Jak podaje Fundacja, ból ostry dotyka 5 proc. populacji. Na nowotwór choruje około 1 proc. populacji, czyli rocznie ponad 200 tysięcy osób. Ból przewlekły dotyczy 27 proc. populacji i procent ten wzrasta z wiekiem (50 proc. > 65. roku życia). Najczęstsze zespoły przewlekłego bólu nienowotworowego to: choroba zwyrodnieniowa stawów i bóle krzyża (w sumie ponad 50 proc.) oraz bóle głowy, urazy i ból neuropatyczny (m.in. neuralgia popółpaścowa-PHN, neuropatia cukrzycowa, przetrwały ból pooperacyjny, zespół wieloobjawowego bólu miejscowego - ZWBM, ból neuropatyczny towarzyszący zakażeniu wirusem HIV, ból w  SM).

Na stronie internetowej kampanii powstał praktyczny poradnik, który krok po kroku wyjaśnia, jak pacjent powinien przygotować się do wizyty i gdzie szukać pomocy.


Fundacja Renasterea
Agencja: McCann Bukareszt

Piękna inicjatywa rumuńskiej agencji. Szkoda, że w Polsce podobnych akcji mamy jak na lekarstwo.

Agencja McCann z Bukaresztu wspólnie z rumuńską Fundacją Renasterea prowadzą kampanię społeczną, która ma zachęcić kobiety do ścinania włosów i przekazywania ich na peruki dla osób chorujących na nowotwór. Jak podaje Fundacja Renasterea, wiele kobiet zapada na depresję, gdy w trakcie leczenia choroby nowotworowej zaczynają tracić włosy. Jedna z bohaterek spotu mówi, że w takiej sytuacji nagle przestajesz być sobą, bo brak włosów jest jak etykieta z napisem: rak.

 

Fundacja wskazuje też, że większość mieszkańców Rumunii nie stać na zakup peruk i nie ma żadnego rządowego wsparcia dla osób chorych na nowotwór. Dlatego właśne Fundacja Renasterea wspólnie z agencją McCann z Bukresztu przygotowały kampanię, która ma przekonać zdrowe kobiety do ścinania włosów i przekazywania ich na peruki, które potem są bezpłatnie rozdawane chorym na raka. Ioana Zamfir, copywriter w agencji McCann przyznaje, że trudno było przekonać rumuńskie kobiety do ścinania długich włosów. Dlatego też wymyślono nowy rodzaj damskiej fryzury – z jednej strony włosy dłuższe, a z drugiej strony głowy - krótkie. I w kampanii kobietom mówi się, że jeśli chcą być modne, powinny nosić taką właśnie fryzurę.

Dołącz do dyskusji: Reklamy tygodnia: Actimel, Nike, piwo Łomża, „Nie ból się!” i peruki przeciw nowotworom (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ale jaja!
Ooo, i ten gościu od polskich dzieci na tarczach pod Cedynią! Ha, ha, ha, ha!!!
odpowiedź
User
żenada na maksa
"Nie ból się!". Żenua! "Brawa" dla kopirajtera. Jak takie coś w ogóle przeszło?
odpowiedź