SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekord słuchalności TOK FM. „Włączają nas słuchacze zainteresowani rzeczową debatą”

Średni udział słuchania TOK FM w okresie od września do listopada br. wyniósł 2,3 proc., co jest najwyższym wynikiem w historii tej rozgłośni. - Osoby, którym zależy na wysłuchaniu obiektywnej i rzeczowej debaty na temat wydarzeń i procesów zachodzących w naszym kraju oraz ich długofalowych konsekwencji, chętnie włączają właśnie naszą radiostację, gdyż pozwala im ona wyrobić sobie własną opinię na temat bieżących wydarzeń - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory.

Article

Udział TOK FM pod względem słuchalności w okresie od września do listopada 2016 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 2,3 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez Wirtualnemedia.pl.

Jak wynika z analizy naszego portalu jest to najwyższy średni udział tej stacji w trzymiesięcznych falach słuchalności radia. Względem analogicznego okresu rok wcześniej wynik ten zwiększył się o 1 pkt. proc. Duży wzrost, wynoszący 0,5 pkt. proc., nastąpił również w porównaniu do fali czerwiec-sierpień 2016.

- Cieszymy się z rekordowego wyniku słuchalności Radia TOK FM - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory ds. programu i promocji. - To bez wątpienia zasługa ogromnej pracy i zaangażowania całej redakcji radia i zespołu newsroomu Grupy Radiowej Agory - dodaje.

Słuchalność TOK FM w ostatnim roku:

Udział w czasie słuchania (Wszyscy 15-75)

wrzesień - listopad 2015

grudzień 2015 : luty 2016

marzec - maj 2016

czerwiec - sierpień 2016

wrzesień - listopad 2016

Radio TOK FM

1,3%

1,9%

1,9%

1,8%

2,3%

N=

21 020

20 996

20 993

20 849

20 913

Słuchalność TOK FM w ostatnich latach:

Udział w czasie słuchania (Wszyscy 15-75)

wrzesień - listopad 2011

wrzesień - listopad 2012

wrzesień - listopad 2013

wrzesień - listopad 2014

wrzesień - listopad 2015

wrzesień - listopad 2016

Radio TOK FM

1,3%

1,1%

1,1%

1,2%

1,3%

2,3%

W lipcu 2016 roku TOK FM rozpoczęło nadawanie w dwóch kolejnych miastach: Bydgoszczy i Rzeszowie. Dzięki temu rozgłośnia jest już obecna w 22 obszarach miejskich - można jej słuchać też w Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Toruniu, Elblągu, Lublinie, Kielcach, Gdyni, Wrocławiu, Opolu, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Płocku, Krakowie, Radomiu, Białymstoku, Częstochowie oraz Sieradzu i Zduńskiej Woli.

- Teraz, gdy Radio TOK FM jest obecne we wszystkich polskich miastach z liczbą mieszkańców powyżej dwustu tysięcy, naprawdę widać jego siłę. To właśnie w naszym radiu mieszkańcy tych miast szukają (i znajdują) wszystkie najważniejsze informacje z kraju i ze świata - podkreśla Adam Fijałkowski.

- Nie bez wpływu na wyniki słuchalności stacji pozostaje także toczący się w Polsce ostry spór polityczny. Osoby, którym zależy na wysłuchaniu obiektywnej i rzeczowej debaty na temat wydarzeń i procesów zachodzących w naszym kraju oraz ich długofalowych konsekwencji, chętnie włączają właśnie naszą radiostację, gdyż pozwala im ona wyrobić sobie własną opinię na temat bieżących wydarzeń - komentuje Fijałkowski.

Od stycznia do września br. Agora zanotowała 858,1 mln zł wpływów ze sprzedaży i 24,9 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekord słuchalności TOK FM. „Włączają nas słuchacze zainteresowani rzeczową debatą”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
reekord
HA, HA , HA wynik na poziomie 2,3 procent to rekord tego postępowego radiowęzła? To wciąż granica błędu statystycznego.
odpowiedź
User
Janina
Jeżeli w narodowo-socjalistycznych mediach zwanych dla niepoznaki mediami publicznymi nie ma miejsca na rzeczową debatę to oczywiste jest, że wymagający słuchacze sięgają do innego medium.
odpowiedź
User
Prezes
HA, HA , HA wynik na poziomie 2,3 procent to rekord tego postępowego radiowęzła? To wciąż granica błędu statystycznego.

Wiadomo reekord to ma PR24 - 0,2%))))
odpowiedź