SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Revolut dostaje 500 mln dolarów od inwestorów. Liczba użytkowników o 169 procent w górę w 2019 roku

Platforma Revolut otrzymała 500 mln dolarów finansowania w rundzie D. Największym inwestorem jest fundusz TCV, środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój usług na dotychczasowych rynkach. W 2019 roku liczba użytkowników aplikacji wzrosła o 169 procent.

Article

Revolut powstał w lipcu 2015 r. i wprowadził na rynek aplikację służącą do nowoczesnego zarządzania finansami, dokonywania przelewów i zakupów, także za pomocą karty płatniczej. Użytkownicy mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut, bezprowizyjnie płacić nim za granicą, wymieniać i przechowywać środki na koncie lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym. W Polsce Revolut funkcjonuje od marca 2018 r. Według danych z połowy 2019 r. aplikacja miała w naszym kraju blisko 700 tys. klientów.

500 mln dolarów inwestycji

Teraz poinformowano że Revolut pozyskał 500 mln dol. finansowania w rundzie D. Liderem na tym etapie był amerykański fundusz inwestycyjny TCV, brało w niej również udział kilku dotychczasowych inwestorów. Obecna wycena rynkowa spółki wynosi 5,5 mld dol.

Przy okazji Revolut podał niektóre dane dotyczące obecnej kondycji firmy. W 2019 r. Revolut zwiększył liczbę klientów o 169 proc., dzienną liczbę użytkowników korzystających z aplikacji o 380 proc., a w roku 2018 przychody wzrosły o 354 proc.

Pieniądze na dalszy rozwój

Według zapowiedzi pozyskany kapitał przeznaczony zostanie na dalszą poprawę doświadczeń klienta (customer experience) oraz na wzmocnienie oferty usług i produktów Revolut dla klientów indywidualnych i dla firm, na rynkach gdzie firma już dziś jest obecna.

Jak informuje Revolut w szczególności chodzi o produkty, które zachęcą klientów do korzystania z aplikacji na co dzień. Fintech planuje uruchomienie pożyczek dla firm i klientów indywidualnych, wyjście z ofertą oprocentowanych kont oszczędnościowych poza Wielką Brytanię, poprawę jakości wsparcia i obsługi klienta, a także rozwinięcie działalności bankowej w Europie.  

Revolut zamierza także dalej zwiększać wartość i użyteczność planów Premium i Metal. W 2019 r. przychody z tego tytułu wzrosły o 154 proc. Konta Premium i Metal oferują dodatkowe benefity, takie jak nielimitowana wymiana walut, dostęp do saloników lotniskowych, bezprowizyjny handel akcjami czy ubezpieczenie podróżne.

- Naszym celem jest stworzenie globalnej platformy usług finansowych - jednej aplikacji, z pomocą której klienci mogą zarządzać wszystkimi swoimi potrzebami finansowymi na co dzień - wyjaśnia w komunikacie Nik Storonski, współzałożyciel i CEO w Revolut. - Nowa runda inwestycyjna potwierdziła, że inwestorzy mają zaufanie do naszego modelu biznesowego. W kolejnym kroku skupimy się na rozwoju działalności bankowej w Europie, zachęceniu klientów do codziennego korzystania z naszej aplikacji i działaniach, dzięki którym osiągniemy rentowność. Fundusz TCV ma wieloletnie doświadczenie we wspieraniu założycieli firm, które zmieniają rynki w skali globalnej, dlatego cieszymy się na myśl o nowym partnerstwie i przygotowujemy wspólnie kolejny etap rozwoju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Revolut dostaje 500 mln dolarów od inwestorów. Liczba użytkowników o 169 procent w górę w 2019 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl