SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Bąkiewicz szykuje kanał telewizyjny Media Narodowe

Organizator Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, który stoi za prawicowym kanałem internetowym Media Narodowe, planuje uruchomić stację telewizyjną pod tą samą nazwą - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Kanał miałby ruszyć 11 listopada, gdy odbywa się Marsz Niepodległości i trafić początkowo do sieci kablowych. Przy projekcie pracuje Piotr Barełkowski.

- Telewizja Media Narodowe to nowy kanał publicystyczny, gdzie gros programu zajmą wywiady, ale znajdą się w nim także dotąd nie publikowane dokumenty, programy, czy transmisja tradycyjnej Mszy Świętej - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, który odpowiada za sformatowanie stacji i jej dystrybucję, doradza też zarządowi.

Barełkowski to współtwórca pierwszej polskiej stacji o gospodarce TV Biznes (sprzedanej potem Grupie Polsat, dziś zamiast niego nadaje powtórkowy Polsat News 2), współtwórca kierowanej przez Tomasza Sakiewicza Telewizji Republika oraz kanału wPolsce.pl, związanego z braćmi Karnowskimi.

Nowa telewizja powstanie na bazie infrastruktury kanału Media Narodowe, dostępnego na YouTube od 2007 r.  i mającego 250 tys. subskrybentów. Na potrzeby stacji wykorzystywane będzie dotychczasowe studio, ale jego zaplecze zostanie rozbudowane.

Szefem redakcji MN jest Tomasz Kalinowski. Zespół stacji ma liczyć około 25 osób, co oznacza, że do pracy przy telewizji zatrudnione zostanie dodatkowe kilkanaście osób.

- Staramy się obecnie o koncesję na nadawanie w sieciach kablowych (wniosek trafił już do KRRiT – przyp.), w drugim kroku zamierzamy starać się o koncesję satelitarną - mówi Barełkowski - Jeszcze w tym roku znajdziemy się w kilkudziesięciu mniejszych sieciach kablowych, ale nasze plany rozwojowe zakładają także rychłe wejście na platformy satelitarne – dodaje z przekonaniem. Oferta stacji prezentowana była operatorom w trakcie 49. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE.

Kiedy start? - Planujemy pierwszą emisję nowego programu dnia 11 listopada, co jest datą znaczącą dla środowisk wspierających nasz projekt – mówi Barełkowski. Wtedy w Warszawie odbywa się Marsz Niepodległości organizowany przez  Stowarzyszenie Marsz Niepodległości - właśnie ono będzie nadawcą stacji.

Pierwszy rok emisji Mediów Narodowych ma pochłonąć milion zł. Środki pochodzić będą m.in. ze zbiórek pochodzących od sympatyków Marszu Niepodległości. - Zamierzamy starać się o różne dotacje, w tym publiczne - mówi Barełkowski.

Prawicowe stacje informacyjne ze słabymi wynikami

Organizacje związane z Robertem Bąkiewiczem dostawały w ostatnich latach hojne dotacje od instytucji związanych z władzą, kontrolowaną przez Prawo i Sprawiedliwość. W 2021 r. portal Oko.press napisał, że Stowarzyszenie Straż Narodowa i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości otrzymały dwie najwyższe dotacje z Funduszu Patriotycznego. Łącznie przyznano im aż 3 mln zł. Jak podało TVN24, w tym roku oba stowarzyszenia otrzymały kolejne środki z Funduszu Patriotycznego w ramach programu "Wolność po polsku - edycja 2022" - tym razem była to kwota 850 tys. zł.

Zdaniem Barełkowskiego, kanał kierowany być przede wszystkim do widzów z poglądami prawo od PiS. Obecnie istnieją na rynku dwa prywatne kanały informacyjno-publicystyczne o charakterze konserwatywnym. To nadająca od 2013 r. Telewizja Republika oraz uruchomiona w 2017 r. telewizja wPolsce.pl. Ich wyniki są mizerne - z danych Nielsena wynika, że we wrześniu br. TV Republika miała 0,09 proc. udziału w rynku, a wPolsce.pl - 0,03 proc.

- To prawda, ale dzieje się tak, gdyż kanały te - współtworzone w przeszłości przeze mnie - dziś powielają komunikat telewizji publicznej. Nasza propozycja dla widzów będzie inna. Zamierzamy otworzyć się na środowiska prawicowe i konserwatywne w publicystycznym dialogu z innymi opiniami, obecnymi w polskiej przestrzeni medialnej. Mamy w zanadrzu kilka asów programowych, które mocno uderzą w przewidywalny pejzaż telewizyjny naszego kraju – zapowiada Piotr Barełkowski.

Kim jest Robert Bąkiewicz?

Robert Bąkiewicz to prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, które od 2010 r. odpowiedzialne jest za organizację Marszów Niepodległości, które odbywają się 11 listopada w Warszawie. Zgodnie z deklaracją organizatorów, wydarzenie to ma być okazją do wyrażania przywiązania do polskiej tradycji i patriotyzmu, ale często okazuje się po prostu pokazem siły środowisk narodowców czy wręcz nacjonalistycznych.

Bąkiewicz jest także prezesem Rot Marszu Niepodległości i redaktorem naczelnym Mediów Narodowych. W październiku 2020 roku w związku z masowymi protestami przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej ogłosił powstanie nowej organizacji Straży Narodowej. Jej celem była obrona kościołów.

We wrześniu 2021 r. Bąkiewicz wezwał w liście otwartym przewodniczącego KRRiT, Witolda Kołodziejskiego, by nie przedłużać koncesji dla TVN24. - Telewizja TVN realizuje rosyjskie cele destabilizacji państwa polskiego - stwierdził (TVN24 koncesję otrzymał).

Dołącz do dyskusji: Robert Bąkiewicz szykuje kanał telewizyjny Media Narodowe

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klara
Spoko - minister gliński już zabezpieczył środki więc projekt się spina
odpowiedź
User
Gosc
Ależ to będzie kanał
odpowiedź
User
Berliza
I cyk pisowcy znowu przeleją im kasę a polaki robaki mają płacić wyższe podatki. Bakiewiczowi wasze pieniądze się należą a wy do roboty psy!!!
odpowiedź