SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robert Bakish nowym prezesem koncernu Viacom

Od połowy listopada nowym prezesem koncernu medialnego Viacom zostanie Robert Bakish zastępując Toma Dooleya. Roszady na szczycie firmy to wynik wcześniejszych konfliktów wokół Sumnera Redstone’a, założyciela i właściciela Viacom.

Robert Bakish Article

Poprzednio Robert Bakish był jednym z wysokich menedżerów w Viacom, odpowiadał za międzynarodowy rozwój koncernu.

Według komunikatu wydanego przez firmę Bakish ma objąć obowiązki prezesa Viacom od 15 listopada br. Jednocześnie ze stanowiska odejdzie Tom Dooley, którego mianowano tymczasowo szefem koncernu pod koniec sierpnia br. Zapowiedziano wówczas, że firma będzie poszukiwała odpowiedniego kandydata do funkcji nowego prezesa.

Roszady personalne na najwyższych stanowiskach w Viacom są spowodowane odejściem z firmy Philippe’a Daumana, które zakończyło długotrwały spór o to, kto w przyszłości będzie decydować o losach Viacom po śmierci lub odejściu na emeryturę jego założyciela i właściciela, Sumnera Redstone’a.

Wcześniej pojawiły się bezpośrednie posądzenia (płynące m.in. od Daumana) o to, że Redstone nie jest dalej w stanie kierować koncernem, bo nie pozwala na to jego kondycja umysłowa. Od samego początku sporu o stery Viacom linia podziału biegła pomiędzy Daumanem a Shari Redtsone, córką medialnego magnata która twierdziła, że Dauman nie jest zdolny pokierować koncernem we właściwy sposób.

- Bob Bakish jest tym człowiekiem, który potrafi pokierować koncernem w trudnych czasach na rynku medialnym – podkreśliła w komunikacie Shari Redstone, która obecnie jest jednym z wiceprezesów oraz współwłaścicielem Viacom. - Już wcześniej odpowiadając za międzynarodowy rozwój Viacom udowodnił, że posiada unikalne cechy i wizję gwarantującą sukces w nadchodzących latach.

Do koncernu Viacom należą m.in. kanały telewizyjne MTV, Comedy Central i Nickelodeon oraz wytwórnia filmowa Paramount Pictures.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Bakish nowym prezesem koncernu Viacom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl