SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Lewandowski inwestuje w sportowe gry wideo, podpisał umowę z Movie Games

Wydawca gier komputerowych Movie Games podpisuje umowę inwestycyjną z Robertem Lewandowskim, na mocy której spółka rozpocznie wydawanie gier o tematyce sportowej. - Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi - komentuje Lewandowski.

O nawiązaniu współpracy z Robertem Lewandowskim Movie Games poinformował w czwartek po południu w komunikacie giełdowym. Na mocy umowy znany piłkarz stanie się udziałowcem nowo powoływanej spółki zajmującej się produkcją gier o tematyce sportowej. Jej prezesem będzie Filip Szklarzewski, w przeszłości członek rady nadzorczej Movie Games. Firma ruszy we wrześniu br.

Lewandowski będzie nie tylko wsparciem inwestycyjnym, ale też wizerunkowym i częściowo merytorycznym, dostarczając niezbędnej wiedzy, aby produkowane w niej gry sportowe były wierne rzeczywistości.

Robert Lewandowski inwestuje w gry sportowe

- Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi - mówi Robert Lewandowski.

- Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie. Takich gier, luźno inspirowanych formą popularnych seriali dokumentalnych o zespołach piłkarskich i nie tylko pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił, co stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszył się serial "The Last Dance", który przybliżył sukces Michaela Jordana i Chicago Bulls, gdzie wydarzenia na parkiecie były tylko tłem całej historii. Jesteśmy przekonani, że tak jak produkcje filmowe o tej tematyce, tak i nasze gry jako nowy pośrednik przekazywania emocji, zainteresują szerokie grono odbiorców - mówi Filip Szklarzewski.

To pierwszy projekt Movie Games z zakresu gier sportowych.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością nawiązania tej współpracy. Piłkarskie doświadczenie Roberta będzie bezcenne przy produkcji gier sportowych. Jako niezaprzeczalnie jeden z najbardziej znanych piłkarzy na świecie, pomoże nam nie tylko w realny sposób przedstawić świat sportu, ale także odwzorować prawdziwe emocje panujące za kurtyną samej rozgrywki - mówi Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

W ub.r. Movie Games zanotowało 4,48 mln zł przychodów i 837 tys. zł zysku netto, wobec 3,9 mln zł wpływów i 529 tys. zł zysku netto w 2018 roku. Natomiast w pierwszym kwartale br. spółka miała 820 tys. zł przychodów i 131 tys. zł zysku netto.

Firma od grudnia 2018 roku jest notowana na rynku NewConnect warszawskiej giełdy, w czwartek po publikacji komunikatu o współpracy z Robertem Lewandowskim jej kurs rósł o ponad 10 proc.

Inwestycje Lewandowskiego w media i internet

Spółka w ramach współpracy z Movie Games będzie kolejną inwestycją Roberta Lewandowskiego w sektor rozrywki i mediów. Jesienią 2017 roku firma piłkarza kupiła 49 proc. udziałów w domu mediowym RL Media uruchomionym przez holding marketingowy Group One (obejmujący m.in. agencje Change/Serviceplan i Gong oraz dom mediowy Value Media).

Kilka miesięcy wcześniej Lewandowski razem ze swoim współpracownikiem Tomaszem Zawiślakiem uruchomił agencję Stor9_, która zajmuje się głównie strategią komunikacji Anny i Roberta Lewandowskich. Natomiast na początku 2014 roku piłkarz został udziałowcem funduszu Protos VC inwestującego m.in. w startupy.

Dołącz do dyskusji: Robert Lewandowski inwestuje w sportowe gry wideo, podpisał umowę z Movie Games

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl