SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gotowanie przed siedzibą Telewizji Polskiej przeciw rezygnacji z programów Roberta Makłowicza (wideo)

W niedzielę przed siedzibą Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie zorganizowano happening z gotowaniem. To wyraz sprzeciwu wobec zerwania przez nadawcę współpracy z Robertem Makłowiczem.

Article

W niedzielę przed południem na placu przed wejściem do nowej siedziby Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie rozstawiono trzy namioty ze stołami oraz szereg mniejszych stolików. Około 20 osób gotowało na nich różne potrawy, wykorzystując m.in. przyniesione przez siebie grille i małe kuchenki.

Akcję ogłoszono dwa tygodnie temu jako wydarzenie na Facebooku, po tym jak TVP zakończyła współpracę z autorem programów kulinarnych Robertem Makłowiczem. - W ramach sprzeciwu wobec wyrzucenia Pana Roberta z TVP zapraszamy na wspólne gotowanie potraw pod siedzibą TVP - napisano. - Nie stoi za nami żadna partia ani organizacja polityczna. Jesteśmy grupką młodych ludzi z internetu, która wspólnie postanowiła zrobić coś fajnego. Na organizację Wielkiego Gotowania zrzucamy się z własnych kieszeni - opisali organizatorzy.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu Telewizja Polska zerwała umowę dotyczącą dalszej realizacji programu „Makłowicz w podróży” i udziału Roberta Makłowicza w talent-show „Bake off - ale ciacho!”. Parę dni wcześniej Makłowicz zarzucił TVP zmanipulowanie jego wypowiedzi w spocie promującym wiosenne ramówki nadawcy.

Do akcji dołączyli niektórzy blogerzy i youtuberzy kulinarni. Wielu miało na sobie koszulki z wizerunkiem Roberta Makłowicza. Przygotowanymi danami częstowali przechodniów. Prowadzono też quizy wiedzy o kulinariach i programach Makłowicza.

Organizatorzy zapowiadali, że wieczorem chcą przekazać przyrządzone jedzenie kierownictwu TVP. - Nasze wydarzenie ma dwa podstawowe cele. Pierwszym jest, oczywiście, wyrażenie solidarności z p. Robertem Makłowiczem i dezaprobaty wobec okoliczności zerwania z nim współpracy przez TVP oraz ogólnej polityki prowadzonej przez władze mediów publicznych. Drugim celem jest pokazanie, że w naszym kraju możliwe jest wyrażanie swoich poglądów na publiczne tematy bez agresji i nienawiści - wyjaśnili w zapowiedzi akcji.

Większa część placu przed budynkiem TVP oddzielono ogrodzeniem, więc stoły i namioty zostały ustawione blisko torów tramwajowych.

Ewa Świecińska, odpowiadająca za produkcję spotu autopromocyjnego TVP, stwierdziła, że Robert Makłowicz wiedział, jaki charakter będzie miał ten klip, a podczas nagrania zachowywał się nieelegancko (miał obrażać dziennikarzy „Wiadomości” i żartować z wypadku samochodowego premier Beaty Szydło). Makłowicz szybko zaprzeczył tym zarzutom, określając je jako czystą nieprawdę.

Programy Roberta Makłowicza były emitowane w Telewizji Polskiej od 1998 roku. - Na razie nie mam żadnych konkretnych planów związanych z dalszym losem mojego programu i ogólnie mojej aktywności w telewizji. W internecie widziałem głosy, że mój spór z Telewizją Polską to wyłącznie działania PR-owe związane z przejściem do innego nadawcy. Nic takiego nie ma miejsca, obecnie nie prowadzę rozmów z żadną stacją - powiedział Makłowicz dwa tygodnie temu portalowi Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gotowanie przed siedzibą Telewizji Polskiej przeciw rezygnacji z programów Roberta Makłowicza (wideo)

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Liberał konserwatywny
Czekam, aż któryś kretyn napisze w komentarzach, iż była to akcja KOD. Oczywiście KOD będzie przypisywać sobie tę akcję, ale to nie oni za nią stoją.
21 32
odpowiedź
User
pani Kret(yn)
to była akcja KOD. i co mi zrobisz? panowie gotują a panie się odchudzają. gadaj zdrów Makłowicz. nic nie wiesz. nic nie mówisz. oddychasz w ogóle czy też nie tak bardzo? oddychaj!
a któż za nią stoi? pewno jakiś yntelygent
31 22
odpowiedź
User
pelikman
20 osób - Czad!
1. gotowanie na KODanie - akcja sprzeciwu Polski przeciw PISowi
2. wywalenie połowy skladu TV-WP ciszzzzzzaaaaaaaa - zadnych manif, zadnych darc łacha z nowoczesnych POsiadaczy mediów
3. 20 osób se gotuje na placu (swoja droga co na to pachołki HGW - nie założyli im blokad? nie zgasili swieczek pod patelenkami?) - w obronie mozliwiści zagozonych demonstracji - akcja nabuzowana na cały mainstream
4. ponad 100 000 w obronie Radia Maryja - zero relacji w ówczesnych wierniczo-czersko-woroniczych mediach
5. protesty kibiców - retorsje ze strony knóra jewropy
6. napaść na prywatne osoby przed msza na Wawelu - obrona demokracji
kuda my papali?! jak bardzo trza być gimbazą, żeby tak nie myśleć?! Ludziska - zacznijcie MYŚLEĆ!!!!
36 31
odpowiedź