SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robot-ekspedient w centrum handlowym

Robot-ekspedient obsługuje klientów w jednym z japońskich domów handlowych.

130 centymetrowe człekokształtne urządzenie wita i oprowadza ludzi po sklepie.

Robot będzie testowany przez najbliższy miesiąc w każdy weekend.

Robot-sprzedawca jest wyposażony w czujniki dzięki którym wykrywa obecność ludzi. Dlatego może witać przechodzące obok niego osoby. Jest w stanie także oprowadzać klientów po domu handlowym, pokazywać im poszukiwane przez nich stoiska, a także wyrzucać śmieci. Urządzenie jest w stanie porozumiewać się głosem. Można mu też wydawać polecenia przy pomocy ekranu dotykowego.

W Japonii roboty cieszą się popularnością z co najmniej dwóch powodów. Jednym z nich jest to, że Japończycy lubią przedmioty, z którymi obcowanie zawiera w sobie element zabawy. Drugim powodem jest poważny problem przed którym stoi ten kraj.

Japońskie społeczeństwo starzeje się, siła robocza się kurczy, a jednocześnie Japonia nie chce się otworzyć na napływ siły roboczej z zagranicy. Dlatego coraz więcej zadań będzie powierzanych robotom. Urządzenia te będą pełnić obowiązki pielęgniarek osób w podeszłym wieku, sprzątać mieszkania i biura a także pełnić funkcje ochroniarzy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robot-ekspedient w centrum handlowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl