SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rodzice chcą szczepić dzieci na pneumokoki

Szczepionka na pneumokoki jest zdaniem rodziców najważniejsza wśród odpłatnych szczepionek - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

56% rodziców twierdzi, że warto szczepić dzieci na pneumokoki, nawet jeśli szczepionka jest odpłatna. Co trzeci rodzic (33%) nie wie, czy warto szczepić dzieci na pneumokoki czy nie.

Największy odsetek zwolenników szczepionek na pneumokoki jest wśród mieszkańców miast od 200 do 500 tys. mieszkańców (67%), a najmniejszy wśród mieszkańców wsi (45%).

39% rodziców przyznaje, że decyduje się u swoich dzieci nie tylko na szczepienia obowiązkowe, lecz również na szczepienia dodatkowe, płatne. Wśród szczepionek dodatkowych pneumokoki są na pierwszym miejscu – wybiera je 71% rodziców decydujących się na szczepienia dodatkowe. Szczepionka przeciwko pneumokokom jest najczęściej wybieraną przez rodziców szczepionką dodatkową poza szczepieniami obowiązkowymi z karty szczepień.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w dniach 15-20 kwietnia 2016 r., techniką CAWI (ankiety on-line na własnym panelu badawczym), na próbie N=500 rodziców dzieci w wieku 0-6 lat.

Dołącz do dyskusji: Rodzice chcą szczepić dzieci na pneumokoki

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aster
A skąd rodzice wiedzą, że szczepionka na pneumokoki jest "najważniejsza wśród odpłatnych szczepionek"? Tacy fachowcy? Czy świadczy to tylko o skuteczności propagandy!
odpowiedź
User
Misia
No bo to szczepienie jest potrzebne, ale jest drogie. I dobrze, że będzie darmowe!
odpowiedź
User
Twój nick
Skoro są bombardowani reklamami szczepionek wywołującymi strach, to co się dziwić, że wierzą reklamie.
odpowiedź