SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat znowu rozszczepia antenę. "Nie gwarantujemy, że stanie się to normą"

W środę, 27 września, słuchacze Radia Nowy Świat będą mogli wybierać między dwoma audycjami: muzyczną lub słowną. O godzinie 19.00 będą mogli się przełączać między dwoma programami, gdyż stacja ponownie rozszczepi swoją antenę na ten czas. Do wyboru będzie „Bon Ton” Agnieszki Lipki-Barnett lub „Bez ogródek” Adama Stasiaka. - Traktujemy ten projekt testowo - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Magda Jethon, szefowa rozgłośni.

Dotychczas audycja „Bez ogródek” była dostępna tylko dla patronów Radia Nowy Świat i wyłącznie w wersji pozaantenowej (podcast). Program spotkał się z pozytywną reakcją, a goście, czyli dziennikarze rozgłośni, okazali się być ciekawymi rozmówcami. Redakcja podjęła więc decyzję o próbie rozszczepienia anteny i o umożliwieniu wszystkim dokonania wysłuchania programu na żywo. Rozszczepienie anteny nastąpi w środę o godz. 19:00. 

- Traktujemy ten projekt testowo i jesteśmy ciekawi, jak zostanie przyjęty przez odbiorców. Co prawda to nie jest pierwsza próba, bo rozszczepialiśmy antenę w dniu naszych 3 urodzin i to na cztery kanały. Nie możemy też zagwarantować, że jeśli propozycja spodoba się słuchaczom, to wprowadzimy ją na stałe do oferty. Dlaczego? Z bardzo prozaicznego powodu: podwójnych kosztów. Jednak ta opcja daje nam możliwość realizacji tego typu działań od czasu do czasu - mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Jak dokonać wyboru rozszczepionych audycji?

Radio Nowy Świat zaprasza więc w środę 27 września o godz. 19:00 na cotygodniową audycję Agnieszki Lipki-Barnett „Bon ton” (19:00-21:00) oraz w tym samym czasie na spotkanie z Ksenią Maćczak, gościem Adama Stasiaka w cyklu "Bez ogródek" (19:00-20:00). Wyboru audycji będzie można dokonać na stronie internetowej lub w aplikacji Radia Nowy Świat. Pozostałe platformy streamingowe nie umożliwiają takiej funkcji.

Nadające od lipca 2020 roku Radio Nowy Świat od kilku miesięcy ma nowy, trzyosobowy zarząd. Tworzą go: Magdalena Jethon, Katarzyna Goleniewska i Sławomir Gołębiowski. Anna Krakowska, która dotychczas była jednoosobowym zarządem, zrezygnowała z zasiadania w nim i została prokurentem spółki. Rozgłośnia ogłosiła, że zakończyła rok 2022 z zyskiem netto w wysokości 326 tys. zł.

Według badania Krajowego Instytutu Mediów, w okresie od grudnia ub.r. do maja, RNŚ miało 0,6 proc. zasięgu i 198,8 tys. codziennych słuchaczy, a Radio 357 - 0,9 proc. zasięgu i 276,7 tys. codziennych słuchaczy. Udział rozgłośni w rynku słuchalności radia przez internet zmalał z 9,5 do 9,2 proc. Zmalał także średni dobowy udział słuchalności z 204 do 198 minut.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat znowu rozszczepia antenę. "Nie gwarantujemy, że stanie się to normą"

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DI
Tak powinno wygladac nowoczesne radio! Super pomysl
odpowiedź
User
pro fm
Tak powinno wygladac nowoczesne radio! Super pomysl


Młody jesteś, to się nie znasz... Rozszczepienia programu w latach 90. miało już Radio Opole - w określonych godzinach na "wysokim UKFie" grało Radio na Wyspie, przez pozostałą część doby można było słuchać programu podstawowego radia. Niestety KRRiT się przy... przyczepiła i rozszczepiena zlikwidowano. Rozszczepienia lokalne miał również RMF FM - serwisy informacyjne i informacje drogowe dla kierowców (traffiki), zlikwidowane z tego samego powodu co wyżej. W TV było to samo, np tzw. "rozłączna Dwójka", gdy o określonych porach wchodziła na antenę telewizja regionalna z Katowic, Łodzi, Szczecina czy Poznania.
odpowiedź
User
Agnieszka
wisi mi to kalafiorem
odpowiedź