SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruch wznowił regularne dostawy prasy

Ruch zawarł nowe umowy z największymi wydawcami prasy i wznowił regularne dostawy pism do swoich kiosków - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jak podała spółka, chce dostosować nakłady tytułów do „poziomu normalnej sprzedaży”.

fot. Ruch Article

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że po tym jak najpierw Wydawnictwo Bauer oraz ZPR Media zmniejszyły dystrybucję swoich tytułów; po kilkudniowej przerwie przywróciły nakłady gazet w punktach Ruchu na podstawie umów krótkoterminowych.

Jak przekazała Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowa spółki Joanna Dzwonkowska, Ruch wznowił regularne dostawy prasy, wynikające z zawarcia nowych umów z największymi wydawnictwami. Obejmują one nakłady tytułów wydawanych m.in. przez Bauera, Ringier Axel Springer Polska (wydawca m.in. dziennika „Fakt”, ZPR Media (właściciel m.in. „Super Expressu”), Agora (m.in. „Gazeta Wyborcza”), Infor („Dziennik Gazeta Prawna”), Burda (m.in.” Gala”) czy Polska Press (dzienniki regionalne).

W związku z toczącym się przyspieszonym postępowaniem układowym na które wyraził zgodę Sąd Rejonowy w Warszawie, zawarto umowy krótkoterminowe.

- Jest to optymalne rozwiązanie - z punktu widzenia wydawców w kontekście krótszych terminów płatności, jak również z punktu widzenia czytelników, uzyskujących pewność bieżącego dostępu do preferowanych tytułów - przekazała Wirtualnemedia.pl Joanna Dzwonkowska, rzecznik prasowa Ruchu.

Jak udało nam się dowiedzieć, w przypadku części wydawców, wysokość nakładów w nieznacznym stopniu ma jednak odbiegać od standardowego nakładu, ale dystrybutor ma „dążyć do przywrócenia poziomów obowiązujących w ramach umów długoterminowych”.

Kolporter zwiększa nadziały prasy w związku z problemami Ruchu

Przed kilkoma dniami inny dystrybutor prasy Kolporter poinformował, że do punktów sprzedaży prasy, obsługiwanych przez tę spółkę trafiają zwiększone nakłady gazet i czasopism.

- To efekt dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku - przekazali Wirtualnemedia.pl przedstawiciele spółki.

Firma podkreśla, że „jest w pełni przygotowana na różne scenariusze, a przyjęcie większych nadziałów nie było dla niej problemem”.

Wydawcy przerywają milczenie

W związku z trudną sytuacją Ruchu i problemami z płynnością finansową spółki od kilku tygodni trwają negocjacje wydawców ze spółką. Jak wynikało z naszych nieoficjalnych informacji, kilka wydawnictw znacznie ograniczyło lub przestało dostarczać prasę do punktów tego dystrybutora. O problemach z Ruchem informowała m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polityka”, „Super Express” oraz Bauer.

Sieć Ruchu obejmuje ponad 2 tys. kiosków i saloników prasowych, w tym ok. 1,7 tys. własnych. Firma dostarcza też prasę (ok. 3,7 tys. tytułów) do kilkunastu tys. innych punktów sprzedaży, m.in. małych sklepów i supermarketów (od niedawna do ponad 2 tys. sklepów Biedronka).

>>> TYSIĄCE OGŁOSZEŃ O PRACĘ - PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

Na czele Wydawnictwo Bauer

W 2017 roku zdecydowanym liderem pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy gazet i magazynów było Wydawnictwo Bauer, które sprzedało 228 346 192 egzemplarzy swoich magazynów.

  • Więcej informacji:
  • Ruch
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruch wznowił regularne dostawy prasy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl