SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza Panasonic Kid Witness News 2007

Uczniowie szkół gimnazjalnych z całej Polski, którzy marzą o karierze reportera mają możliwość realizacji swojej pasji w międzynarodowym konkursie Panasonic Kid Witness News.

Panasonic poinformował o starcie polskiej edycji realizowanego co roku międzynarodowego konkursu Kid Witness News. Tematem przewodnim tegorocznego  KWN jest „Odpowiedzialność społeczna”
.
Nadrzędnym celem projektu jest promocja sztuki tworzenia reportaży i filmów dokumentalnych wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Dla młodego człowieka, który marzy o karierze reportera, udział w projekcie Panasonic Kid Witness News oznacza możliwość zdobycia niezbędnych umiejętności oraz sprawdzenia się w trudnej sztuce reportażu.
W ramach polskiej edycji KWN każda zainteresowana szkoła zobowiązana jest wyznaczyć zespół lub zespoły liczące do 5 osób, które pod opieką prowadzących projekt pedagogów mają za zadanie przygotowanie konspektu reportażu na temat szeroko rozumianej odpowiedzialności społecznej. Z nadesłanych do dnia 27 listopada 2006 prac, jury konkursu wybierze 3 szkoły, którym firma Panasonic Polska przekaże sprzęt audio-video potrzebny do realizacji filmów. Do tegorocznej edycji Panasonic KWN, oprócz trzech wyłonionych w ten sposób szkół, zostaną zaproszone także szkoły, które brały udział w poprzednich edycjach konkursu.

Panasonic Kid Witness News jest konkursem rozgrywanym w trzech etapach - w pierwszej kolejności przeprowadzany jest konkurs krajowy, później kontynentalny, a następnie ma miejsce światowy finał. W zakresie opieki merytorycznej nad realizacją kolejnych edycji programu w Polsce czuwają specjaliści z Fundacji Sztuki Art-House, twórcy Międzynarodowego Festiwalu Reportażu Telewizyjnego Camera Obscura – jedynego takiego forum wymiany doświadczeń reporterskich w Europie.
W lutym 2007 roku praca zwycięzcy polskiej edycji konkursu Panasonic zostanie zaprezentowana na europejskim finale w Londynie, a już w maju 2007 roku całość konkursu zostanie zakończona uroczystą galą w Nowym Jorku. Czy wśród tegorocznych finalistów światowego etapu Panasonic Kid Witness News znajdą się młodzi twórcy z Polski? Tego dowiemy się już za kilka miesięcy. Tymczasem przed gimnazjalistami Panasonic stawia prawdziwe filmowe wyzwanie. Do dzieła! Kamera! Akcja! Scena Pierwsza! Ujęcie Trzecie! Każdy z Was może zostać wybitnym reporterem!  Więcej informacji na temat konkursu na stronie: http://www.panasonic.pl/kwn
„Przekazując młodzieży sprzęt audio-video, stwarzamy jej warunki do rozwoju własnej kreatywności, a także niezwykle cennych dziś umiejętności organizacyjnych. Pokazujemy jednocześnie, jak świadomie i efektywnie korzystać z nowoczesnych, cyfrowych narzędzi komunikacji”. -  podkreśla Radek Jaworski, PR Manager Panasonic Polska, członek jury konkursu KWN – „Organizując konkurs Kid Witness News, Panasonic pragnie zwrócić uwagę młodych ludzi na ważne problemy społeczne. Dzięki takim inicjatywom młodzież ma możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz sprawdzenia się w ciekawych rolach związanych zarówno z technicznymi, jak i merytorycznymi aspektami pracy reportera”.   

W ramach programu edukacyjnego Panasonic przeprowadzone zostaną również warsztaty reportażu telewizyjnego dla uczniów szkół gimnazjalnych, uczestniczących w programie KWN 2007. Podczas spotkań uczniowie poznają najważniejsze reguły, według których powstaje reportaż i film dokumentalny. „Zależy nam przede wszystkim na twórczym i niebanalnym podejściu do tematu odpowiedzialności społecznej przy wykorzystaniu możliwości jakie dają cyfrowe techniki filmowe”. - zauważa Remigiusz Zawadzki z Fundacji Sztuki Art-House. „Jednak, aby stworzyć  interesującą dla widza opowieść, niezbędna jest podstawowa wiedza z dziedziny tworzenia reportażu i zasad konstruowania filmu. Staramy się przekazać ją w sposób, który pozwoli maksymalnie wykorzystać daną młodzieży szansę. Dla wielu młodych ludzi konkurs Panasonic Kid Witness News jest jedyną okazją do skorzystania zarówno z wysokiej jakości sprzętu, jak i poznania tajników sztuki reportażu telewizyjnego”. – dodaje Remigiusz Zawadzki.

Panasonic organizuje Kid Witness News na świecie od 1989 roku. Obecnie program obejmuje swym zasięgiem Stany Zjednoczone, Kanadę, Japonię, Wielką Brytanię, Niemcy, Włochy, Hiszpanię i Polskę. Celem ogólnoświatowego, organizowanego co roku, programu Kid Witness News jest zaznajomienie dzieci z obsługą nowoczesnego sprzętu, zaszczepienie wrażliwości na ważne problemy społeczne oraz stworzenie im warunków do rozwoju kreatywności i umiejętności organizacyjnych. Panasonic zapewnia uczestniczącym w programie szkołom zestawy sprzętu audio-wideo, dając dzieciom szansę na realizację zainteresowań oraz wyrażenie siebie poprzez tworzenie reportażu. Dzięki temu dzieci mają możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz sprawdzenia się w ciekawych rolach związanych zarówno z technicznymi, jak i merytorycznymi aspektami pracy reportera.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza Panasonic Kid Witness News 2007

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl