SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyła nowa edycja kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku”

Krajowa Unia Producentów Soków rozpoczęła szóstą odsłonę kampanii edukacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. W tym roku hasło wzbogacono o stwierdzenie: „Owoc, warzywa lub sok”. Za realizację akcji odpowiadają agencje Michael Bridge Communication i Rebel Media.

fot. Shutterstock.com Article

Celem akcji jest promowanie i budowanie prawidłowych postaw żywieniowych wśród Polaków. Jak podkreśla KUPS, kampania ma szczególne znaczenie w obliczu ciągle zbyt niskiego spożycia owoców i warzyw w naszym kraju. Program bazuje na zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz jest zgodny z zaleceniami Rady ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia przy Ministrze Zdrowia.

W szóstej edycji kampanii hasło „5 porcji zdrowia” zostało wzbogacone o slogan „Owoc, warzywo lub sok”, co ma zwrócić uwagę  na fakt, że niezbędnym elementem dbałości o zdrowie jest spożywanie owoców i warzyw, a szklanka soku może być 1 z 5 zalecanych codziennie owocowo-warzywnych porcji. Podkreślona zostanie także rola opakowań soków - ich funkcjonalność, bezpieczeństwo i kwestie związane z ekologią.

W ramach kampanii realizowane będą szeroko zakrojone działania komunikacyjne w prasie, internecie i radiu oraz działania edukacyjne z udziałem ekspertów z zakresu zdrowia i prawidłowego odżywiania. Po raz kolejny w akcji wezmą udział coraz chętniej angażujący się w nią blogerzy.

Kampania „5 porcji warzyw, owoców lub soku” finansowana jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw oraz Sponsorów - członków KUPS. Za realizację działań komunikacyjnych odpowiada agencja Michael Bridge Communication, za kampanię mediową - Rebel Media.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyła nowa edycja kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl