SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyły Srebrne Usta

W poniedziałek 3 stycznia ruszyła kolejna edycja plebiscytu Srebrne Usta

Już po raz dziewiąty Trójka proponuje swoim słuchaczom słynną zabawę polegającą na wyborze najbardziej zaskakującej, zabawnej lub najcelniejszej wypowiedzi jednej z czołowych postaci polskiej sceny politycznej.

Wypowiedzi polityków w formie dźwiękowej oraz pisemnej znajdują się na stronie internetowej Trójki. Są również codziennie prezentowane na antenie. Do 22 stycznia słuchacze mogą głosować za pomocą SMSów wysyłanych na numer 7360. Spośród wszystkich osób biorących udział w zabawie, zostanie wylosowana jedna, która otrzyma w prezencie od Trójki zestaw kina domowego wraz z telewizorem.

Pomysł plebiscytu zrodził się na początku 1992 roku. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem. Posłowie prześcigali się w obrazowych przenośniach, celnych ripostach, niespotykanych figurach retorycznych. Stało się ważne nie tylko to, co ktoś mówi, lecz także jak to robi.

Dziennikarze radiowej Trójki postanowili utrwalić w pamięci słuchaczy te zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii. Inicjatorzy plebiscytu mieli poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom jak i obserwatorom. W myśl przysłowia "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem" zaproponowali słuchaczom Trójki plebiscyt "SREBRNE USTA".

Srebrne Usta to jedna z corocznych najważniejszych akcji antenowych oraz wydarzenie kształtujące wizerunek Trójki jako stacji kierowanej do słuchacza inteligentnego, posiadającego poczucie humoru i zdrowy stosunek do rzeczywistości.

W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli: Lech Wałęsa, Jerzy Owsiak, Ewa Wachowicz, Waldemar Pawlak, Grzegorz Kołodko, Henryk Goryszewski, Zyta Gilowska oraz Renata Beger.

Symboliczną nagrodą w plebiscycie są oryginalne statuetki autorstwa Krzysztofa Brzezińskiego, w całości wykonane ze srebra.
Zwycięzcy plebiscytu odbierają je podczas uroczystości ogłoszenia wyników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyły Srebrne Usta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl