SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rynek DVD będzie rósł

Najnowsze badania rynku nagrywarek i odtwarzaczy DVD wskazują, że liczba sprzedawanych magnetowidów sięgnie 264,7 miliona w 2012 roku. Powodem nieustającego boomu, jest dalszy rozwój technologii, zwłaszcza tych dotyczących HD DVD.

Według raportu opublikowanego przez Global Industry Analysts, rynek magnetowidów DVD jest zdominowany przez Europę oraz Daleki Wschód (szacunkowo w 2007 r. - 75,4% udziału w światowym rynku). Popularność tego typu urządzeń będzie w dalszym ciągu rosła szczególnie w rejonach, które nie posiadają dobrze rozwiniętej sieci telewizji kablowej, na przykład w Europie.

Ponadto, jak zapowiadają specjaliści, społeczności rynków rozwijających się, znacznie zwiększą swoje zapotrzebowanie na odtwarzacze DVD. Tak stało się w Chinach, które już dziś są uważane za interesujący obszar sprzedaży odtwarzaczy DVD. Tymczasem popyt na odtwarzacze w USA i Japonii może zacząć spadać. Raport przewiduje jednak, że rynek droższych nagrywarek DVD, pozostanie zdominowany przez Japonię (obecnie jej udział sięga 38,5%) oraz Europę Zachodnią.

Źródło: CdrInfo

  • Więcej informacji:
  • DVD
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rynek DVD będzie rósł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl