SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rynek pism paralotniowych

Coraz więcej osób w Polsce uprawia tą młodą dyscyplinę sportu. Paralotniarstwo w Polsce gwałtownie zdobywa na popularności. Szacuje się, że już około 7000 tys. osób posiada licencje pilota uprawniającą do latania na paralotni.

Chęć zdobywania wiedzy przez pilotów jeszcze pół roku temu była ograniczona jedynie do informacji z Internetu oraz miesięcznika PLAR, który poświęcony jest szeroko rozumianemu lotnictwu. Czuło się niedosyt informacji.

W ostatnich miesiącach sytuacja ta zmieniła się diametralnie. Można powiedzieć, że jak na tak mały rynek odbiorców nastąpił wysyp pism dla miłośników paralotniarstwa.

W maju ukazał się pierwszy numer dwumiesięcznika "LOOP". Magazyn w całości poświecony paralotniarstwu tworzony jest przez grupę młodych zapaleńców. Został przyjęty ciepło w środowisku choć pojawiła się także ostra krytyka do sposobu w jaki magazyn został wydany. Drugi numer po uwagach przygotowano już w dużo lepszej formie i wszystko wskazuje na to, iż "LOOP" zadomowił się na dobre.

Na tym tle wyróżnia się drugi magazyn, który ukazał się w lipcu jest to "Cross Country"(XC). Mocne wejście na polski rynek było powiązane z objęciem patronatu medialnego nad XI Paralotniowymi Mistrzostwami Polski. Pismo ukazuje się od 14 lat w ponad 60 krajach w kilku wersjach językowych i cieszy się dużym uznaniem wśród czytelników. Jego ideą jest wymiana informacji i konsolidacja środowiska lotniowego i paralotniowego na całym świecie. Polska edycja jest tłumaczeniem oryginalnego wydania "Cross Country" poszerzonym o tematy z krajowego podwórka. Duża wartość magazynu to doskonałe zdjęcia, które są znakomitym dopełnieniem wartościowych tekstów. Odbiorcami dwumiesięcznika są czynnie uprawiający swobodne żeglowanie w przestworzach młodzi ludzie - choć nie tylko młodzi, najstarsi paralotniarze ukończyli już 75 rok życia.

Nakład pisma wynosi 5000 egzemplarzy i będzie sukcesywnie zwiększany. Magazyn jest dostępny w ogólnopolskiej sieci sprzedaży oraz w prenumeracie. Obecnie przygotowywany jest trzeci numer tego dwumiesięcznika

Pierwszy numer magazynu ukazał się wiosną 1988 roku, gdy lotniarstwo było w rozkwicie i nikt jeszcze nie słyszał o paralotniarstwie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rynek pism paralotniowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl