SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rynek reklamy skurczy się o ponad 50 tysięcy pracowników

Do przyszłego roku w amerykańskiej branży reklamowej ubędzie nawet 52 tysiące miejsc pracy - prognozuje firma analityczna Forrester.

Article

W związku z krytyczną sytuacją pandemiczną firma Forrester przygotowała prognozy dla rynku reklamowego w Stanach Zjednoczonych na najbliższy rok. Covid-19 przyniesie zdaniem firmy kilka znaczących zmian na rynku. Według jej szacunków, pracę w reklamie może stracić nawet 52 tysiące osób. Przyczyni się do tego nie tylko kryzys ekonomiczny wywołany przez pandemię, ale i automatyzacja działań marketingowych. Forrester przewiduje, że nawet 11 proc. zadań pracowników branży reklamy do 2023 roku zostanie zautomatyzowanych.

Piętno Covid-19 w reklamie

Pandemia według analityków Forrester spowoduje gwałtowny skręt reklamodawców w kierunku zdalnej pracy i przygotowywania reklam w domach, zamiast na planach zdjęciowych. Obcinane budżety na marketing, pomniejszone zespoły - to wymusi optymalizację i szersze wykorzystywanie rozwiązań technologicznych do kreacji reklamowych. Forrester podaje tu przykład ostatnich reklam Kool-Aid, w których zamiast prawdziwych dzieci "zagrały" awatary Memoji.

Firmy w 2021 roku będą zmodyfikować swoje strategie marketingowe, podążając w stronę komunikacji opartej na wartościach. Reklamy mocno akcentujące produkt mogą być zastępowane podkreślaniem wartości ważnych dla marek. Widać to już było w tym oku przy okazji bojkotu reklamowego na Facebooku - wiele brandów zaprzestało promocji w serwisie w proteście przeciw przyzwoleniu na mowę nienawiści. Tego typu działania mogą w 2021 roku być w reklamie jeszcze mocniej widoczne.

Kolejny megatrednd to reklamy nawiązujące do pandemii Covid-19. Wiele marek zdaniem  ekspertów Forrester postawi na komunikację w stylu "wszyscy jesteśmy w tym razem", próbując podkreślać wartość solidarności i wsparcia konsumentów  w tym trudnym czasie. Analitycy wskazują, że 2021 rok będzie czasem "reklamy pandemicznej" - promowane będą narzędzie i produkty ułatwiające życie w czasie Covid-19, od środków ochrony osobistej po technologiczne narzędzia i aplikacje.

Dołącz do dyskusji: Rynek reklamy skurczy się o ponad 50 tysięcy pracowników

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
A kiedy nastąpi prawdziwy przełom i przesilenie w automatyzacji to...nie będzie potrzeba pracowników, reklamy...ale i firm, bo kto miałby kupować te produkty ;)
odpowiedź