SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rysownik Marek Raczkowski odchodzi z tygodnika „Przekrój”

Marek Raczkowski, rysownik związany od kilkunastu lat z „Przekrojem” (Gremi Media), odchodzi z pisma. Jego rezygnacja z pracy jest znakiem protestu przeciwko przekazaniu tygodnika w ręce nie istniejącej jeszcze fundacji.

Marek Raczkowski

Marek Raczkowski

- Praca dla „Przekroju” to był dla mnie najlepszy okres w życiu zawodowym. Nie jest tak, że sam chciałem zakończyć tę współpracę, to po prostu efekt decyzji wydawnictwa - powiedział na łamach „Gazety Wyborczej” Raczkowski. Z końcem września br. szefami „Przekroju” przestają być także dotychczasowi redaktorzy naczelni tytułu - Zuzanna Ziomecka oraz Marcin Prokop. Odchodzi również cała redakcja tytułu.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy już, że „Przekrój”, należący teraz do Gremi Media, od października br. wydawany będzie przez powołaną specjalnie w tym celu Fundację „Przekrój”. Według zarządu Gremi  Media, dzięki fundacji tygodnik ma odzyskać swój „kulturotwórczy charakter”. Stworzenia fundacji podjął się członek rady nadzorczej spółki Gremi Media Jarosław Knap. Zapowiada on, że działalność pisma będzie finansowana przez radę fundatorów. Możliwe, że w jej składzie znajdzie się też sam Grzegorz Hajdarowicz (więcej na ten temat).

Przeniesienie „Przekroju” do fundacji to nie jedyna zmiana, jaka w najbliższych tygodniach szykuje się u Grzegorza Hajdarowicza. Od 1 października br. Grupa Gremi podzieli wydawane przez siebie tytuły na dwie spółki, zwolni do 157 osób, a część pracowników przeniesie się do biur w Raszynie (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rysownik Marek Raczkowski odchodzi z tygodnika „Przekrój”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Nie ma się co oszukiwać. W październiku Przekrój pewnie zniknie z rynku. Później Hajdabomber dokona eksterminacji jeszcze kilku tytułów.
33 9
odpowiedź
User
dan_
Postępowanie ostatniego właściciela będzie kiedyś otwierać "case studies", jak nie zarządzac tytułami prasowymi... Z przekroju odchodzi Raczkowski, a sam "Przekrój" - tutaj zgadzam się z xm - wypadnie z rynku...
23 8
odpowiedź
User
ubój rytualny
Dzikie prawa postkomunistycznego, czarnego jak smoła, rynku. Rzeczpospolita i Urze czeka to samo. Będzie jeszcze kilka huraoptymistycznych oświadczeń Gremimedia w stylu późnego Gierka, cicha śmierć,a później pan Hajdarowicz dostanie - kto wie - może i jakąś posadkę w rządzie...
21 10
odpowiedź
User
Terra
Przekrój umiera, po prostu. Ale jest jeszcze ciekawszy temat, jakoś niezauważony. Ten sam wydawca zgodził się razem z redaktorem naczelnym Sukcesu na to, by to pismo było robione częściowo przez lobbystyczną organizację Pracodawcy RP. Jednocześnie zobowiązali się, że nie będzie w piśmie materiałów, które byłyby "polemiczne". Czyli będzie jeden punkt widzenia - PRP. Tak święte zasady i reguły dziennikarstwa sprzedaje się za marną nadzieję, że członkowie PRP kupią Sukces (po co? nie znają stanowiska organizacji, która ich zrzesza???, potrzebny im do tego pośrednik???)...Sukces też więc de facto umrze. Wkrótce to samo czeka Uważam Rze, potem BlommbergaBWP, Parkiet i kiedyś na końcu Rzepę....
18 8
odpowiedź
User
Natally
No tak, na całym świecie gazety podnoszą nakłady, rynek reklamowy, prasowy, rośnie wykładniczo, nowe tytuły powstają jeden za drugim, a tylko w Polszy źle się dzieje... A słyszeli Państwo takie słówko: INTERNET? Albo TABLET? E-WYDANIE?
12 14
odpowiedź