SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sąd umorzył proces MDI przeciw Cezaremu Łazarewiczowi

Dziennikarz „Wprost” Cezary Łazarewicz nie zniesławił agencji MDI Stategic Solutions, przygotowując artykuł o jej pracy przy przetargu na informatyzację PZU - orzekł Sąd Rejonowy w Warszawie-Śródmieściu.

Cezary Łazarewicz

Cezary Łazarewicz

Właściciele i szefowie MDI Maciej Gorzeliński i Rafał Kasprów pozwali Łazarewicza z artykułu 212 Kodeksu karnego. Ocenili bowiem, że dziennikarz zniesławił ich, przygotowując artykuł o ich działaniach opublikowany we wrześniu br. we „Wprost”.

Przypomnijmy, że w tekście znalazła się teza, że MDI na zlecenie Asseco, które przegrało przetarg na informatyzację PZU, rozpowszechniało wśród dziennikarzy doniesienia o nieprawidłowościach w tym przetargu. Właściciele MDI odpowiedzieli na to informacją, jakoby redaktor naczelny „Wprost” Sylwester Latkowski był podejrzewany o podwójne morderstwo popełnione 20 lat temu (przeczytaj więcej na ten temat).

>>> Cezary Łazarewicz: będą kolejne teksty o nieuczciwych działaniach PR-owców

W trakcie przygotowywania artykułu Cezary Łazarewicz przesłał rzecznikowi Asseco mail z pytaniami, czy jego firma współpracowała z MDI i czy przekazała agencji dokumenty mające świadczyć o nieprawidłowościach w przetargu, które trafiły do dziennikarzy. Pytania trafiły do szefów MDI, którzy tylko na ich podstawie już w lipcu br., na dwa miesiące przed ukazaniem się artykułu we „Wprost”, zdecydowali się skierować pozew przeciw Łazarewiczowi.

>>> Szef MDI: Łazarewicz wykorzystuje wszystko do zaatakowania nas

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Warszawie-Śródmieściu umorzył proces w tej sprawie, uznając, że mail Łazarewicza do rzecznika Asseco był korespondencją prywatną i nie miał na celu zniesławienia MDI, tylko ustalenie prawdy i rzetelne przygotowanie artykułu prasowego.

Przypomnijmy, że we wrześniu br. Cezary Łazarewicz opublikował jeszcze jeden krytyczny tekst o MDI - opisujący działania lobbingowe agencji w imieniu firmy Polski Orzeł w celu zablokowania nowelizacji ustawy o recyklingu i utylizacji akumulatorów (więcej na ten temat). Jednak w związku z tym artykułem szefowie agencji nie złożyli pozwu przeciw dziennikarzowi ani redakcji „Tygodnika Powszechnego", w którym ukazał się tekst.

Za to za artykuły zamieszczone we wrześniu we „Wprost" szefowie MDI wytoczyli też proces cywilny ich autorom: Cezaremu Łazarewiczowi i Sylwestrowi Latkowskiemu (oprócz współpracy agencji z Asseco Łazarewicz opisał też generowanie przez nią publikacji prasowych dla KGHM - więcej na ten temat). Według Łazarewicza pozew dotyczy drobnych nieścisłości w tekstach. - Jesteśmy na etapie odpowiedzi na zarzuty MDI, nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy sądowej - informuje dziennikarz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sąd umorzył proces MDI przeciw Cezaremu Łazarewiczowi

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MD
CŁ - śmiech na sali....
8 9
odpowiedź
User
olo
A ile ostatnio spraw Czarus przegrał? Ze trzy...
8 8
odpowiedź
User
ja
teraz proces z assceo - przekazywanie maili
8 8
odpowiedź