SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sklep internetowy Frisco pozbywa się plastiku

Supermarket internetowy Frisco.pl zobowiązał się, że do końca 2020 roku ograniczy zużycie plastiku o połowę. W planach są m.in. rezygnacja z tacek, więcej papierowych toreb i pakowanie zakupów do wysyłki w duchu "zero waste".

Frisco.pl w tym roku zmniejszy do minimum liczbę tacek, w których dostarczane są świeże produkty. Dzięki optymalizacji procesu pakowania zakupów, zostanie również ograniczona liczba zużywanych siatek. Klienci będą mogli zamówić jedno większe opakowanie zbiorcze, zamiast kilku mniejszych, a wszystko za sprawą zwiększenia liczby gramatur na stronie sklepu.

W fazie testów będzie opcja pakowania „zero waste”, która umożliwi zamówienie produktów świeżych bez opakowań.

W 2020 roku planowane jest wprowadzenie systemu kaucjonowania opakowań zwrotnych na owoce i warzywa.

- Zdajemy sobie sprawę, że Frisco.pl jako lider warszawskiego rynku zakupów spożywczych online  kształtuje standardy, dlatego w trosce o środowisko podjęliśmy się zadania, jakim jest ograniczenie zużycia plastiku o połowę. Wdrożenie takiego rozwiązania wymaga licznych testów, które wkrótce będziemy mogli przeprowadzić w naszym nowym magazynie. Kluczowe jest dla nas,  by zachować najwyższe standardy związane z bezpieczeństwem i jakością dostarczanych produktów, którą tak doceniają nasi klienci - mówi Grzegorz Bielecki, prezes Frisco.pl.

Frisco.pl to kolejny gracz na rynku handlu detalicznego, który zdecydował na ograniczenia plastiku. W ostatnim czasie na podobne ruchy zdecydowały się Biedronka, Lidl czy Kaufland.

Zakaz sprzedaży jednorazowych produktów z plastiku

Parlament Europejski zatwierdził wprowadzenie do 2021 r. zakazu sprzedaży wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, takich jak talerze, sztućce, słomki i patyczki do uszu. Do 2021 r. zakazem sprzedaży w UE zostaną objęte następujące produkty jednorazowego użytku wykonane z tworzywa sztucznego: sztućce (widelce, noże, łyżki i pałeczki), talerzyki i inne naczynia, słomki do napojów, patyczki do uszu, rączki do balonów, a także tworzywa sztuczne ulegające oksydegradacji i pojemniki do żywności oraz styropianowe kubeczki.

Państwa członkowskie będą miały czas do 2029 r. na osiągniecie poziomu 90 proc.  recyklingu plastikowych butelek. Nowe butelki będą też musiały być wytwarzane przynajmniej w 25 proc.  z materiału pochodzącego z recyklingu przed 2025 r. Do 2030 r. odsetek ten powinien sięgnąć 30 proc.

Dołącz do dyskusji: Sklep internetowy Frisco pozbywa się plastiku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl