SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spadła liczba bezrobotnych

W październiku br. liczba bezrobotnych spadła o 6,7 tys. osób. Stopa bezrobocia wyniosła 13 proc., czyli tyle ile we wrześniu - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

- Bezrobocie spada, aczkolwiek bardzo powoli, już ósmy miesiąc z rzędu. Pamiętajmy jednak że większość  osób bezrobotnych znalazła pracę dzięki pieniądzom z Funduszu Pracy.  Ale poprawę na rynku pracy zawdzięczamy również lekkiemu ożywieniu w gospodarce. Firmy sygnalizują, że  zatrudnienie zaczyna rosnąć.

W grudniu możemy się spodziewać pogorszenia sytuacji na rynku pracy, bo na koniec roku w wielu firmach wygasają umowy terminowe. Z drugiej jednak strony okres przedświąteczny powinien sprzyjać pracy tymczasowej. Wiele osób może znaleźć pracę, zwłaszcza w handlu, co poprawi sytuację na niektórych rynkach lokalnych. A jeśli gospodarka przyspieszy to bezrobocie, przynajmniej w ostatnich miesiącach roku, nie będzie rosnąć - komentuje dr Grażyna Spytek-Bandurska, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Dołącz do dyskusji: Spadła liczba bezrobotnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl