SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Debata „Strefa zamknięta” zamiast „Sprawdzam” w piątek, w przyszłym tygodniu decyzja dotycząca Skórzyńskiego

TVN24 w najbliższy piątek już po raz trzeci z rzędu nie pokaże kolejnego wydania programu „Sprawdzam” - autorskiego programu Krzysztofa Skórzyńskiego, który pozostaje zawieszony w pracy. Tym razem lukę w paśmie wypełni debata „Strefa zamknięta” o stanie wyjątkowym na białoruskiej granicy, którą poprowadzi Piotr Marciniak. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu mają się zakończyć działania wyjaśniające sprawę Skórzyńskiego - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Skórzyński, fot. materiały prasowe TVNArticle

Cotygodniowy program „Sprawdzam” pokazywany był w piątki o godz. 20.00. Jego gospodarzem był Krzysztof Skórzyński, który ponad dwa tygodnie temu został zawieszony w pracy - ze względu na doradzanie szefowi kancelarii premiera Michałowi Dworczykowi. Aktualnie TVN Grupa Discovery prowadzi działania wyjaśniające sprawę, na chwilę obecną nadawca nie komunikuje sprawy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Jak wynika z naszych informacji, ze względu na zawieszenie Skórzyńskiego TVN24 w piątek, 8 października nie pokaże kolejnego wydania magazynu „Sprawdzam”. Stacja w tym paśmie wyemituje debatę „Strefa zamknięta” o stanie wyjątkowym na białoruskiej granicy. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, audycję poprowadzi Piotr Marciniak. Na chwile obecną nie jest znana lista gości programu, ostatnie decyzje w tym zakresie zapadną w piątek.

Wywiad z Dudą i dłuższe „Fakty po Faktach” w poprzednich tygodniach

Podobna sytuacja miała miejsce w ostatnich dwóch tygodniach. 24 września br. pierwotnie stacja w tym paśmie również miała wyemitować dłuższe wydanie „Faktów po Faktach”. W piątek po południu zmieniono plan: o godz. 20.00 pokazany został wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą przeprowadzony przez Marcina Wronę (Andrzej Duda przebywał w Nowym Jorku w związku ze zgromadzeniem ogólnym ONZ). Wywiad dotyczył m.in. koncesji dla TVN24, którą dwa dni wcześniej przedłużyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz projektu nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji określanego jako „lex TVN”.

Z kolei 1 października TVN24 zamiast „Sprawdzam” wyemitowała dłuższe wydanie „Faktów po Faktach”.

Zmiana w ramówce na chwilę obecną dotyczy najbliższego piątku. Jak na razie „Sprawdzam” jest obecne w ramówce TVN24 w kolejnych tygodniach, począwszy od 15 października br.

W przyszłym tygodniu decyzja dotycząca Skórzyńskiego

Portal Wirtualnemedia.pl nieoficjalnie ustalił, że aktualnie działania wyjaśniające sprawę Krzysztofa Skórzyńskiego znajdują się na finiszu. Najprawdopodobniej ostatnia rozmowa odbędzie się w przyszłym tygodniu, następnie ma zostać podjęta decyzja o przywróceniu do pracy bądź zwolnieniu dziennikarza.

„Sprawdzam” w ramówce TVN24 oglądać można od 25 września 2020 roku. Do 26 lutego br. audycję śledziło 643 tys. osób, co przełożyło się na 4,46 proc. udziału wśród wszystkich widzów, 2,64 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 2,75 proc. w grupie 16-59.

Program „Sprawdzam” to realizowany na żywo cykl, w którym newsy oddzielane są od fake-newsów, a także prezentowane są dziurawe przepisy i tych, którzy za nimi stoją. Do programu zapraszani są goście związani z danym tematem, który aktualnie jest poruszany.

Udział TVN24 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 5,36 proc.

Dołącz do dyskusji: Debata „Strefa zamknięta” zamiast „Sprawdzam” w piątek, w przyszłym tygodniu decyzja dotycząca Skórzyńskiego

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fj
Pewnie opijał wczoraj wyrok TK, co nie, sprzedawczyku?
odpowiedź
User
Sprawdzam
Dlaczego nadawca nie komunikuje sprawy przecież TVN 24 propagował w swoich spotach że widz ma prawo wiedzieć. .. ale jak chodzi o swoich to nabierają wody w usta i wszystko jest nagle owiane tajemnicą takie to "wolne medium"
odpowiedź
User
OLO
Wyp...lą. Jak Durczoka
odpowiedź