SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Debata „Strefa zamknięta” zamiast „Sprawdzam” w piątek, w przyszłym tygodniu decyzja dotycząca Skórzyńskiego

TVN24 w najbliższy piątek już po raz trzeci z rzędu nie pokaże kolejnego wydania programu „Sprawdzam” - autorskiego programu Krzysztofa Skórzyńskiego, który pozostaje zawieszony w pracy. Tym razem lukę w paśmie wypełni debata „Strefa zamknięta” o stanie wyjątkowym na białoruskiej granicy, którą poprowadzi Piotr Marciniak. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu mają się zakończyć działania wyjaśniające sprawę Skórzyńskiego - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Skórzyński, fot. materiały prasowe TVN Article

Cotygodniowy program „Sprawdzam” pokazywany był w piątki o godz. 20.00. Jego gospodarzem był Krzysztof Skórzyński, który ponad dwa tygodnie temu został zawieszony w pracy - ze względu na doradzanie szefowi kancelarii premiera Michałowi Dworczykowi. Aktualnie TVN Grupa Discovery prowadzi działania wyjaśniające sprawę, na chwilę obecną nadawca nie komunikuje sprawy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Jak wynika z naszych informacji, ze względu na zawieszenie Skórzyńskiego TVN24 w piątek, 8 października nie pokaże kolejnego wydania magazynu „Sprawdzam”. Stacja w tym paśmie wyemituje debatę „Strefa zamknięta” o stanie wyjątkowym na białoruskiej granicy. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, audycję poprowadzi Piotr Marciniak. Na chwile obecną nie jest znana lista gości programu, ostatnie decyzje w tym zakresie zapadną w piątek.

Wywiad z Dudą i dłuższe „Fakty po Faktach” w poprzednich tygodniach

Podobna sytuacja miała miejsce w ostatnich dwóch tygodniach. 24 września br. pierwotnie stacja w tym paśmie również miała wyemitować dłuższe wydanie „Faktów po Faktach”. W piątek po południu zmieniono plan: o godz. 20.00 pokazany został wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą przeprowadzony przez Marcina Wronę (Andrzej Duda przebywał w Nowym Jorku w związku ze zgromadzeniem ogólnym ONZ). Wywiad dotyczył m.in. koncesji dla TVN24, którą dwa dni wcześniej przedłużyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz projektu nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji określanego jako „lex TVN”.

Z kolei 1 października TVN24 zamiast „Sprawdzam” wyemitowała dłuższe wydanie „Faktów po Faktach”.

Zmiana w ramówce na chwilę obecną dotyczy najbliższego piątku. Jak na razie „Sprawdzam” jest obecne w ramówce TVN24 w kolejnych tygodniach, począwszy od 15 października br.

W przyszłym tygodniu decyzja dotycząca Skórzyńskiego

Portal Wirtualnemedia.pl nieoficjalnie ustalił, że aktualnie działania wyjaśniające sprawę Krzysztofa Skórzyńskiego znajdują się na finiszu. Najprawdopodobniej ostatnia rozmowa odbędzie się w przyszłym tygodniu, następnie ma zostać podjęta decyzja o przywróceniu do pracy bądź zwolnieniu dziennikarza.

„Sprawdzam” w ramówce TVN24 oglądać można od 25 września 2020 roku. Do 26 lutego br. audycję śledziło 643 tys. osób, co przełożyło się na 4,46 proc. udziału wśród wszystkich widzów, 2,64 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 2,75 proc. w grupie 16-59.

Program „Sprawdzam” to realizowany na żywo cykl, w którym newsy oddzielane są od fake-newsów, a także prezentowane są dziurawe przepisy i tych, którzy za nimi stoją. Do programu zapraszani są goście związani z danym tematem, który aktualnie jest poruszany.

Udział TVN24 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 5,36 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Debata „Strefa zamknięta” zamiast „Sprawdzam” w piątek, w przyszłym tygodniu decyzja dotycząca Skórzyńskiego

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fj
Pewnie opijał wczoraj wyrok TK, co nie, sprzedawczyku?
47 10
odpowiedź
User
Sprawdzam
Dlaczego nadawca nie komunikuje sprawy przecież TVN 24 propagował w swoich spotach że widz ma prawo wiedzieć. .. ale jak chodzi o swoich to nabierają wody w usta i wszystko jest nagle owiane tajemnicą takie to "wolne medium"
30 4
odpowiedź
User
OLO
Wyp...lą. Jak Durczoka
21 3
odpowiedź