SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Sieci” z największym spadkiem w I półroczu, „Tygodnik Powszechny” i „Przegląd” ze wzrostami

W pierwszym półroczu 2018 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii był „Gość Niedzielny”. Największym wzrostem pochwalić się mógł „Tygodnik Powszechny”, a na czele spadków znalazły się „Sieci” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Gościa Niedzielnego” (Instytut Gość Media) w pierwszym półroczu 2018 roku wyniosła 113 402 egz. Było to o 10,36 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Druga była „Polityka” (Polityka). Jej wynik sprzedażowy zmniejszył się o 13,44 proc. do 98 466 egz.

Podium uzupełnia „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym okresie wyniosła 87 102 egz., po spadku o 13,13 proc.

Tuż za podium znalazł się tygodnik „Sieci” (Fratria). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 46 661 egz., po spadku o 29,92 proc. - największym w zestawieniu. Tygodnik ten do końca lipca ub.r. ukazywał się pod nazwą „W Sieci”. Wynika to z wydanego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie w procesie wytoczonym wydawcy przez Gremi Media.

Czołową piątkę zamyka konkurencyjny tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro), którego średni wynik poszedł w dół o 20,17 proc. do 35 771 egz.

Z 8 na 6. lokatę awansował „Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny), który pochwalić się mógł największym wzrostem, wynoszącym 23,56 proc. Jego średnia sprzedaż ogółem w pierwszym półroczu br. wyniosła 28 753 egz.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Sieci” z największym spadkiem w I półroczu, „Tygodnik Powszechny” i „Przegląd” ze wzrostami

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Brakuje danych Gazety Warszawskiej.
18 13
odpowiedź
User
Moje imię/nick
Brakuje danych Gazety Warszawskiej.


No tak, skoro są "Fakty i mity", to "Gazeta Warszawska" też powinna być uwzględniona - ten sam poziom, tylko wychył w drugą stronę (ale ostatecznie ekstrema się stykają).
17 22
odpowiedź
User
Metzgermeister
Brakuje danych Gazety Warszawskiej.


Przedmówcom nie chodzi przypadkiem o "Warszawską Gazetę"?
Przy okazji, chętnie dowiedziałbym sie, jak na tle innych radzi sobie "Nie".
13 9
odpowiedź
User
Sansi
Muszę przyznać, że nie rozumiem ludzi kupujących "Sieci" czy "Do rzeczy" lub innych prasowych organów rządu. Wystarczy przecież włączyć tvp info czy wiadomości tvp by mieć niemal identyczną i tożsamą narrację, czyli "przez 8 ostatnich lat polcy i polaki.." czy "daliśmy 500+, Polska się rozwija...". Do tego niemal wszyscy publicyści prasowych organów rządu mają swoje "programy" w tvp i prawie każdego dnia goszczą jako "eksperci" w ramach programów informacyjnych. A i z zasięgiem jest lepiej, bo kiosków coraz mniej, a tvp ma coraz lepsze nadajniki i nie ma problemu z odbiorem.
34 21
odpowiedź
User
Al
Cenzura i kasowanie wpisów to ciemna strona wirtualnych, stronniczych mediów.
20 13
odpowiedź