SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung, 20th Century Fox i Panasonic tworzą nowy standard obrazu HDR10+

Koncerny Samsung, 20th Century Fox i Panasonic wspólnie pracują nad utworzeniem otwartego standardu wykorzystującego dynamiczne metadane w materiałach filmowych High Dynamic Range (HDR). W ramach partnerstwa powstanie połączony program certyfikacji i logo pod nazwą HDR10+, który ma nadać nową jakość obrazu w urządzeniach elektronicznych.

Article

W komunikacie zapowiedziano, że te trzy firmy utworzą wspólnie podmiot licencjonujący który w styczniu 2018 r. rozpocznie udzielanie wolnej od opłat licencji na platformę HDR10+.

Wśród potencjalnych beneficjentów będą m.in. dostawcy treści, producenci telewizorów o wysokiej rozdzielczości, odtwarzaczy/nagrywarek Blu-ray, a także producenci dekoderów STB oraz dostawcy układów SoC. Za licencję będzie pobierana wyłącznie symboliczna opłata administracyjna.

Według informacji podanych przez Samsunga technologia HDR10+ zapewnia wysoką jakość obrazu na wszystkich wyświetlaczach, a jasność, kolor i kontrast są automatycznie optymalizowane dla każdej sceny.

W rozwiązaniach stosowanych wcześniej mapowanie tonów statycznych powodowało poprawę całej zawartości treści. Dzięki dynamicznemu odwzorowaniu tonalnemu HDR10+ każda scena jest doskonalona  indywidualnie, aby uzyskać realistyczne efekty wizualne i osiągnąć zupełnie nową jakość obrazu. Te wzbogacone wrażenia wizualne umożliwią użytkownikom oglądanie treści, które będą wyświetlane zgodnie z wizją twórcy.

Zgodnie z zapowiedzią HDR10+ oferuje elastyczność, która umożliwia wielu różnym partnerom - w tym twórcom filmów i gier, dystrybutorom treści VoD, producentom telewizorów i urządzeń - włączenie tej platformy i poprawę doznań wizualnych odbiorców.

- HDR10+ jest technologicznym krokiem naprzód, ponieważ optymalizuje jakość obrazu na ekranach nowej generacji – podkreśla Danny Kaye, executive vice president w 20th Century Fox i managing director Fox Innovation Lab. - HDR10+ udostępnia dynamiczne metadane, które precyzyjnie opisują każdą scenę, zapewniając bezprecedensową jakość obrazu. Współpracując z firmami Panasonic i Samsung, w Fox Innovation Lab jesteśmy w stanie wprowadzić na rynek nowe standardy, takie jak HDR10+, które lepiej przekazują wizję naszych twórców przy oglądaniu poza salą kinową.

 

Dołącz do dyskusji: Samsung, 20th Century Fox i Panasonic tworzą nowy standard obrazu HDR10+

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol
Ciekawe co wyjdzie z tej współpracy. Lubię panasonica, więc jeśli ich sprzęty będą miały jeszcze lepszy obraz, to tylko można się cieszyć :D
odpowiedź