SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Stary zarząd TVP z absolutorium, Janusz Daszczyński może przejąć stery w spółce

Walne zgromadzenie Telewizji Polskiej udzieliło absolutorium dotychczasowym członkom zarządu spółki. TVP może już kierować nowy prezes Janusz Daszczyński, a w środę rada nadzorcza zdecyduje, czy zarząd nadawcy będzie jednoosobowy.

Janusz Daszczyński Article

We wtorek 28 lipca br. po przerwie w obradach zarządzonej 30 czerwca odbyła się druga część zwyczajnego walnego zgromadzenia Telewizji Polskiej. Reprezentujący Skarb Państwa, który posiada 100 proc. akcji TVP, minister skarbu udzielił członkom odchodzącemu zarządu spółki, czyli Juliuszowi Braunowi, Marianowi Zalewskiemu i Bogusławowi Piwowarowi absolutorium z wykonania obowiązków w 2014 roku. Kończy to kadencję ich zarządu.

Od środy TVP kierować będzie wybrany na prezesa przez radę nadzorczą Janusz Daszczyński. Jego wybór w połowie lipca br. zaakceptowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Regulator odrzucił jednak przedstawione przez radę nadzorczą kandydatury Mariana Zalewskiego i Wiesława Roli na członków zarządu publicznego nadawcy.

W związku z tą sytuacją rada nadzorcza musi zdecydować o rozpisaniu konkursu uzupełniającego skład zarządu o dwóch członków albo rekomendować KRRiT innych kandydatów z ostatniego etapu konkursu, może też pozostawić jednoosobowy zarząd spółki lub uzupełnić go o kogoś spośród członków rady. Posiedzenie tego organu początkowo planowane na wtorek, odbędzie się w środę.

- W ramach rady nadzorczej przegrała opcja trzyosobowego zarządu. Możliwe są różne warianty - mówiła nam niedawno osoba z otoczenia TVP. Jeśli zostanie przyjęty wariant jednoosobowego zarządu to w spółce utworzone zostaną stanowiska dyrektorów generalnych. Zająć je mogą startujące w konkursie do zarządu TVP: była szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz, była szefowa TVP1 Iwona Schymalla, a także rzecznik PSL i były dziennikarz TVP Info Jakub Stefaniak (więcej na ten temat).

We wtorek zakończyło się też walne zgromadzenie spółek Polskie Radio, Radio Białystok i Radio Rzeszów, które również udzieliło absolutorium ich poprzednim zarządom. Nowy zarząd Polskiego Radia tworzą dotychczasowy prezes Andrzej Siezieniewski oraz Henryk Cichecki. W Radiu Białystok zostanie ogłoszony nowy konkurs na zarząd (do jego rozstrzygnięcia spółką ma kierować jeden z członków rady nadzorczej), zaś nowym prezesem Radia Rzeszów będzie Jerzy Krużel.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stary zarząd TVP z absolutorium, Janusz Daszczyński może przejąć stery w spółce

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
u
Po pierwsze powinien wymienić plac. Bo jak tego nie zrobi przylepi się do niego łata konserwatora tego patogicznego systemu, który tworzył Sandak z pomocą Kraśki. Bo jak kto możliwe, że wydawcą i podwydawcą zostaje 20- paro latek? A etat w Wiadomosciach researcherka. Chyba nie z związku z doświadczeniem. Do tego ten klimat mobbingu, ktory tam panuje od paru lat. Poziom Wiadomości. Dużo pracy ma prezes.
37 12
odpowiedź
User
xyz
Zgadzam się : Plac jest do wymiany. Bo to nawet nie jest Plac Pigalle. To jeszcze gorzej. I większy fetor tam panuje. Ale do wymiany jest znacznie więcej elementów tej woroniczowskiej układanki. Przed Panem Ocean pracy, Prezesie, a wybory, poważne wybory tuż, tuż. Serdecznie współczuję.
Do tego kontekst polityczny.... :-)
22 15
odpowiedź
User
kitulek
No nie wiem czy Prezes ruszy "Plac"- tam przecież pracują w pocie czoła zołnierze POwskiej propagandy!!
Gotowi za swoje duże!!! pieniądze obrzucić błotem (bezkarnie) kazdego przeciwnika systemu Dudę, Szydło, Kaczora czy Kukiza. No może z Millerem sie tu tylko liczą. Na Placu jest też synekurka PSL- czyli TVP Regionalna gdzie tłuste koty pod rzadami p.Warechy spijają śmietankę( tez po kilkanaście tys zł- to było królestwo Mariana Zalewskiego ) i pilnują interesów ludowców a raczej Sawickiego. Z dala od zgiełku jest też czerwona TVP Polonia, której kierownictwo miota się aby zadowolić wszystkich -stare SLD, nowe SLD , PO no i Schetynę, który dał im teraz pieniądze - myślę, że na skuteczna kampanię PO za granicą.
A na peryferiach ośrodki terenowe TVP- zabiedzone, ograbiane od lat z pieniedzy, wyszydzane, a jednak bardzo przydatne i skuteczne w kampaniach samorządowych co udowodniły ostatnie wybory dajac lansowanemu tu PSLowi zwycięstwo (no i dostęp do unijnych funduszy, bo tu o to idzie gra). Co więc zrobi nowy prezes- moim zdaniem NIC!!!! Zachowa układ , może zrobi tylko kosmetyczne zmiany, bo PO będzie chciało zadowolić ewntualnych przyszłych koalicjantów PSL i SLD. Kazdy przyda się w walce z PiS.
A szastać publicznymi pieniedzmi jest łatwo i to nie boli. Wystarczy sprawdzić ile żon, kochanek ,synów i córek znalazło zatrudnienie w tej zgniłej instytucji, gdzie od lat nie wypłaca się 13-tki, wywaliło sie dziennikarzy do podłej firmy leasingowej a gro pieniędzy na produkcje wedruje do firm powiazanych z ATM i prominentami takimi jak Stzrembosz czy Dworak.
25 11
odpowiedź
User
chude kocisko
Czy ktoś poza wydawcami i realizacją oraz kamarylą Pani Redaktor Warechy w ogóle ogląda tę telewizję Regionalną ? a z komentarza "kitulki" wynika , że to to najważniejsza telewizja w tym kraju .. :-) Szef Rady Parzenia Herbaty i Kaffki zwanej KRRIT zrobił swoje czyli tak ustawił "konkurs" na "zarząd" telewizji publicznej, że jego interesy na długie lata będą dobrze zabezpieczone i zaryglowane. Mnie intryguje co innego w kontekście parti o kolorze chlorofilu... Kogo do boju o dobry wynik wyborów dla tej partii wyśle na Woronicza jej prezes... bo wygląda na to, że dotychczasowy gwarant interesów "tłustych kotów" albo zgodzi się na obniżenie rangi i swojego prezesowkiego prestiżu, albo będzie musiał szukać roboty gdzie indziej niż w TVP... Z resztą tez komentarza "kitulki" się zgadzam. Jak nie jak tak...
12 8
odpowiedź
User
obserwator
W expose prezes "Dachówa" mówił o Wiadomościach, że wymagają gruntownej zmiany i na to czekam. Nie można już tego dalej oglądać. Niewiele można się z nich dowiedzieć. Wciąż ścigają się z komerecyjnymi stacjami...... Prezesie czas to zmienić :)
22 9
odpowiedź