SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Student w sieci

Niemal wszyscy studenci korzystają z internetu

Niemal wszyscy studenci korzystają z internetu. W ogóle nie łączy się z siecią tylko trzech studentów na stu badanych. Ponad jedna trzecia studentów korzysta z internetu codziennie. Jedna czwarta badanych korzysta z niego kilka razy w tygodniu, zaś kolejnych 12% - mniej więcej raz w tygodniu - wynika z badania Student News.

Wśród studentów z internetu częściej korzystają mężczyźni niż kobiety. Również wśród starszych studentów odsetek korzystających z internetu jest wyższy niż wśród studentów młodszych lat studiów. Wpływ na częstość korzystania z internetu ma również sytuacja materialna studentów. Studenci, którym powodzi się dobrze bądź bardzo dobrze korzystają z internetu znacznie częściej niż ci, których sytuacja materialna jest gorsza.

Patrząc na poszczególne typy uczelni można zauważyć, że najwięcej internautów możemy znaleźć wśród studentów uczelni technicznych (Politechniki) oraz ekonomicznych. Wśród studentów tych uczelni odsetek osób, które korzystają z internetu codziennie wynosi odpowiednio: 47% i 45%. Wśród studentów Uniwersytetów odsetek ten wynosi 33%. Zdecydowanie najrzadziej z internetu korzystają natomiast studenci uczelni rolniczych. Wśród studentów tych uczelni codziennie korzysta z internetu tylko 11% osób.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Student w sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl