SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Święci Mikołajowie z TP

1 grudnia w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku pojawiły się ekipy Świętych Mikołajów

W role Mikołajów wcielili się pracownicy Telekomunikacji Polskiej, którzy jako wolontariusze zorganizowali akcję gwiazdkową. Pracownikom TP towarzyszyli goście specjalni – Magdalena Stużyńska, Krzysztof Hołowczyc i Michał Milowicz.

Mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Państwowego Szpitala Klinicznego nr 5 w Poznaniu i Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Gdańsku otrzymali upominki od Świętych Mikołajów z TP, a do szpitalnej świetlicy trafiły książeczki i kolorowanki.

Specjalnym gościem wydarzenia w Gdańsku był Krzysztof Hołowczyc, który opowiadał dzieciom o swoich przygodach i rozdawał prezenty. Kraków odwiedził Michał Milowicz, a w Poznaniu razem z dziećmi śpiewała Magdalena Stużyńska.
Na te wydarzenia trzy regionalne teatry przygotowały specjalne przedstawienia dla dzieci. W Krakowie teatr ART-RE przygotował spektakl „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”, w Poznaniu  Teatrzyk do Pewnego Stopnia Kukiełkowy -  „Szewczyka Dratewkę” a w Gdańsku teatr Klapa przedstawił spektakl „Koperek i Kminek w Betlejem”.

Akcja gwiazdkowa zbiega się w czasie z rozwiązaniem konkursu dla dzieci: Życzenia świąteczne z “Telefonu do Mamy”. Konkurs TP cieszył się ogromnym zainteresowaniem małych pacjentów, którzy nadesłali ponad 2000 rysunków i tekstów. Autorzy czterech najpiękniejszych prac w nagrodę otrzymają komputery multimedialne. Wyróżniono również czterdzieści prac, których autorzy dostaną gry edukacyjne, książki i zabawki. Każdemu dziecku, które wzięło udział w konkursie do domu zostanie przesłany specjalny dyplom.

Wolontariusze TP będą odwiedzać z prezentami wszystkie szpitale dziecięce, z którymi Telekomunikacja Polska współpracuje w ramach projektu “Telefon do Mamy”.

Dzięki TP od roku mali pacjenci ponad 800 dziecięcych oddziałów szpitalnych w całej Polsce, w których działa „Telefon do Mamy” mają możliwość kontaktu z bliskimi. Dzieci otrzymują od TP bezpłatne karty telefoniczne “TP Dzieciom”. W szpitalach rozdano już ponad 100 000 takich kart, a mali pacjenci rozmawiali z nich przez ponad 4 miliony minut.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Święci Mikołajowie z TP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl