SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Kino Polska: produkty nielinearne i linearne będą istnieć obok siebie jeszcze przynajmniej 5 lat

- Produkty nielinearne i linearne będą istniały obok siebie, równolegle. Możemy zakładać, że przychody z jednego i z drugiego kanału będą się zrównywać, ale to może być perspektywa dłuższa nawet niż 5 lat. Nie przewiduję, że jeden z nich będzie dominował w tej perspektywie - uważa Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i StopklatkiArticle

Przy okazji ogłaszania wyników finansowych za 2019 rok grupy kapitałowej Kino Polska TV Bogusław Kisielewski komentował m.in. wpływ epidemii koronawirusa na funkcjonowanie spółki. Wskazał, że firma zamroziła niektóre swoje projekty do czasu kiedy przyszłość będzie bardziej przewidywalna. Stwierdził, że priorytetem jest teraz zapewnienie płynności dla spółki. Istotne decyzje mają być podejmowane w drugiej połowie 2020 roku.

Wedle zapowiedzi spółki, w tym roku miał powstać własny serwis Kino Polska TV, który będzie gromadzić polskie filmy i seriale. - Jesteśmy na etapie przede wszystkim prac koncepcyjnych. Weryfikujemy content, sprawdzamy, jakie mamy do dyspozycji archiwa. To będzie koncepcja zbliżona do Kino Polska, czyli oparta na nostalgii, tylko bardziej rozszerzona - między innymi o unikalne nasze produkcje i nigdy nie publikowane wywiady z najsłynniejszymi polskimi twórcami (takimi jak Wajda, Morgenstern itd.). Będzie to koncept bardzo zbliżony do samego kanału, sam serwis będzie również dedykowany głównie do polskiego kontentu – mówił portalowi Wirtualnemedia.pl na początku tego roku Kisielewski.

Koronawirus de facto zmienił plany całego rynku, a niektóre inwestycje mogą się przesunąć w czasie. Prezes spółki komentuje teraz, że cały czas rozwijany jest segment VOD w firmie. - Mamy FilmBox on Demand, który jest typowym produktem VOD i stawiamy na niego. Sprzedajemy też licencje do takich platform jak WP.pl, TVP, Polsat, a także Netflix. Dostarczamy treści praktycznie do wszystkich, którzy są otwarci na content z zewnątrz - podkreślał podczas ostatniego czatu inwestorskiego.

Na pytanie o nową, planowaną usługę Filmbox+ i czy ma ona zastąpić Filmbox Live odpowiedział, że „FilmBox Plus jest serwisem, który będzie oferował nowe funkcjonalności dla użytkownika, które w obecnym serwisie nie są możliwe do wprowadzenia”.

Jednocześnie, jego zdaniem produkty nielinearne i linearne będą istniały obok siebie, równolegle. - Możemy zakładać, że przychody z jednego i z drugiego kanału będą się zrównywać, ale to może być perspektywa dłuższa nawet niż 5 lat. Nie przewiduję, że jeden z nich będzie dominował w tej perspektywie - ocenia.

Na polski rynek - oprócz rodzimych serwisów - wchodzi coraz więcej zagranicznych platform. W przyszłym roku pojawi się poważny gracz - Disney+, który może namieszać na rynku VOD.

Bogusław Kisielewski zaznacza, że „oferta Disney+ z pewnością jest atrakcyjna i ma szanse na duży sukces na polskim rynku”.  

Z zapowiadanych wcześniej przez Kino Polska TV planów wynikało, że chce ona postawić również na własne produkcje, na początek zapowiedziano pięć własnych tytułów. Można spodziewać się, że ich pojawienie się opóźni – od kilku tygodni bowiem wstrzymano prace nad produkcjami. Kisielewski swego czasu na naszych łamach zapowiadał też chęć współpracy z Netflixem. - Jeśli chodzi o współpracę z Netflixem, miałaby dotyczyć naszych nowych produkcji. Chcielibyśmy, aby Netflix był dla nas partnerem - mówił Wirtualnemedia.pl.

W ub.r. grupa kapitałowa Kino Polska TV zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 35,1 proc. do 201,59 mln zł oraz spadek zysku netto z 36,13 do 18,56 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Szef Kino Polska: produkty nielinearne i linearne będą istnieć obok siebie jeszcze przynajmniej 5 lat

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Halo ziemia
Krzywdzicie chłopa tym zdjęciem
odpowiedź
User
Rusałka Amelka
To długo prezesem już nie będzie :-)
odpowiedź