SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tauron i Ericsson wdrożą internet rzeczy we Wrocławiu

Firmy Tauron i Ericsson wspólnie wdrożą we Wrocławiu pakiet usług, które posłużą budowie infrastruktury technologicznej inteligentnego miasta. W tym celu wykorzystany zostanie internet rzeczy (IoT).

Wdrożenie zakłada optymalizację wykorzystania i budowę nowych usług na bazie infrastruktury miejskiej, komunalnej, energetycznej i telekomunikacyjnej. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu sieci czujników dostarczających informacji ułatwiających zarządzanie poszczególnymi funkcjami aglomeracji.

Zastosowania projektu

Rozwiązania ułatwią bezpieczne i efektywne zarządzanie oświetleniem ulicznym czy szybkie znalezienie miejsca parkingowego. Powstanie aplikacja pokazująca jakość powietrza. Dzięki opomiarowaniu wrocławskich parków, będzie można w każdej chwili sprawdzić gdzie powietrze jest najmniej zanieczyszczone i wybrać najlepsze miejsce na spacer czy piknik.

- Po raz pierwszy w Polsce wdrożymy rozwiązania z zakresu internetu rzeczy na skalę kilkusettysięcznego miasta. Wykorzystamy istniejącą infrastrukturę dystrybucyjną Grupy Tauron po to, aby świadczyć zaawansowane usługi technologiczne dla mieszkańców i biznesu – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju w Tauron Polska Energia.

Projekt rozpocznie się od fazy pilotażu jeszcze w tym roku. Do jego realizacji wykorzystane zostaną rozwiązania Ericssona znane z innych miast -  holenderskiego Tilburgu i amerykańskiego Dallas.

Łączność radiową za pomocą infrastruktury Narrow Band IoT (NB-IoT) umożliwi operator sieci komórkowej  Plus. Miasto zapewni usługi IoT.

Dołącz do dyskusji: Tauron i Ericsson wdrożą internet rzeczy we Wrocławiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl