SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tauron zbuduje farmę wiatrową o mocy 40MW za ok. 200 mln zł

Spółka Tauron Polska Energia - przez swoją firmę zależną Tauron Ekoenergia - ogłosiła zamówienie na dostawę, montaż, uruchomienie i serwis farmy wiatrowej Wicko o mocy 40 MW oraz finansowanie inwestycji w formie leasingu, poinformował Tauron w środę. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 200 mln zł.

"Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie i serwis dwudziestu elektrowni wiatrowych o mocy 2 MW każda, składających się na farmę wiatrową Wicko o mocy 40 MW wraz z infrastrukturą towarzyszącą" - czytamy w komunikacie, w którym podano też, że przedmiot zamówienia obejmuje finansowanie inwestycji w formie leasingu i uzupełniająco innych instrumentów finansowych.

Spółka poinformowała, że termin uruchomienia farmy wiatrowej nie może przekroczyć 18 miesięcy od daty podpisania umowy w sprawie zamówienia i jest przewidywany na 2012 rok.

"Tauron wytwarza obecnie energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii w 35 elektrowniach wodnych o łącznej mocy wytwórczej 131,2 MW. W 2009 roku wyprodukował w ramach OZE 0,9 TWh energii elektrycznej netto. Do 2020 roku spółka planuje potroić ilość energii produkowanej z odnawialnych źródeł" - powiedział prezes Taurona Dariusz Lubera, cytowany w komunikacie.

Udział Taurona w wytwarzaniu energii elektrycznej w Polsce wynosi 14% netto, a udział w sprzedaży energii elektrycznej do odbiorców końcowych - ok. 32% (30,4 TWh).

Moc elektryczna grupy to ok. 5,6 GW, a produkcja ok. 18,6 TWh netto. Energia z TPE dostarczana jest do 4 mln klientów na 17% powierzchni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tauron zbuduje farmę wiatrową o mocy 40MW za ok. 200 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl