SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tele Gadu-Gadu

Najpopularniejszy polski komunikator internetowy Gadu-Gadu wprowadził nową usługę - Tele Gadu-Gadu, która umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych z wykorzystaniem komputera i Internetu

Jedną z głównych zalet TeleGG są konkurencyjnie niskie koszty połączeń, bez abonamentu i opłat instalacyjnych, np. ze znajomym z Wielkiej Brytanii porozmawiamy już za 10 groszy netto za minutę.

Tele Gadu-Gadu umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych z numerami zagranicznymi oraz krajowymi (zarówno numery stacjonarne, jak i komórkowe). Usługa oparta jest na systemie VOIP, co oznacza, że transmisja głosu odbywa się z wykorzystaniem sieci internetowej - głos zamieniany jest na przekaz cyfrowy. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii jakość połączenia nie odbiega od tradycyjnej rozmowy telefonicznej - na komfortową rozmowę pozwala nawet modemowa jakość połączenia (56 kb/s).

Nawiązywanie połączenia jest bardzo proste: program wyświetla na ekranie monitora wirtualną klawiaturę telefonu, z której wybieramy żądany numer, potem jedno kliknięcie.... i komputer łączy nas z wybranym numerem. Tele Gadu-Gadu dostępne jest pod adresem: http://www.tele.gadu-gadu.pl/

Aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw Tele Gadu-Gadu, wystarczy mieć dostęp do komputera podłączonego do Internetu, własny numer w komunikatorze Gadu-Gadu, słuchawki i mikrofon oraz opłacone konto na połączenia.

Korzystanie z Tele Gadu-Gadu nie wymaga od użytkownika podpisywania jakichkolwiek umów. Płatność odbywa się w systemie pre-paid, tzn. płacimy "z góry" za określoną ilość jednostek, podobnie jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych kart telefonicznych. Konto można doładować na kilka sposobów: kartą kredytową, przelewem bankowym lub przekazem pocztowym.

TeleGG pozwala ponadto użytkownikowi na pełną kontrolę kosztów przeprowadzanych rozmów - aplikacja wyposażona jest w opcję tworzenia billingu, licznik czasu rozmowy oraz aktualny stan konta.

Jedną z głównych zalet TeleGG są konkurencyjnie niskie koszty prowadzenia rozmów, np. 1 minuta połączenia z numerem stacjonarnym w USA, Wielkiej Brytanii czy Niemczech kosztuje zaledwie 10 groszy netto. W Polsce minuta rozmowy z numerem stacjonarnym 9 groszy netto, a z numerem komórkowym 63 grosze netto (wszystkie sieci komórkowe).

Tele Gadu-Gadu oferuje obecnie wybieranie połączenia w jedną stronę - z komputera do  telefonu przy zachowaniu dwustronnej komunikacji. Wkrótce planowane jest uruchomienie wersji, która umożliwi "dzwonienie do komputera" z tradycyjnego telefonu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tele Gadu-Gadu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl