SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Tele Tydzień” ujawnia nominacje do Telekamer 2021. Telewizyjnej transmisji nie będzie

Magazyn „Tele Tydzień” (Wydawnictwo Bauer) zaprezentował nominowanych do nagród w plebiscycie Telekamery „Tele Tygodnia” 2021. W tym roku głosować można w jedenastu kategoriach: 10 głównych i jednej specjalnej. Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl organizator nie przewiduje telewizyjnej transmisji z finałowej gali.

Article

W tegorocznej edycji konkursu "Telekamery 2021" można oddać głos w 10 kategoriach głównych oraz jednej specjalnej, do której nominacje przygotował magazyn „Netfilm”.

Głosować można do 11 lutego 2021 roku, korzystając z jednego z dwóch dostępnych kanałów: wysyłając SMS, albo oddając głos przez stronę internetową telekamery.pl.

Dodatkowo członkowie Kapituły Telekamer, w której skład wchodzą laureaci Złotych Telekamer z poprzednich lat, przyznają wyróżnienia w dwóch kategoriach: Człowiek Roku i Produkcja Roku.

Telekamery 2021 nominacje

W kategorii „Aktorka” nominowane zostały: Magdalena Cielecka, Weronika Humaj, Anna Karczmarczyk, Agnieszka Sienkiewicz i Małgorzata Socha. W kategorii „Aktor” - Filip Bobek, Marcin Korcz, Maciej Stuhr, Henryk Talar i  Jan Wieczorkowski.

W sekcji „Serial” można głosować na sześć produkcji: „BrzydUla”, „Leśniczówka”, „Ludzie i bogowie”, „Przyjaciółki”, „Stulecie Winnych” oraz na „Szadź”.

W kategorii „Osobowość telewizyjna” wytypowanych zostało sześcioro kandydatów. Są nimi: Rafał Brzozowski, Katarzyna Dowbor, Karolina Gilon, Przemek Kossakowski, Ida Nowakowska i Marcin Prokop.

Kategoria „Prezenter informacji” to pięć nazwisk, na które można zagłosować: Grzegorz Dobiecki, Piotr Kraśko, Rafał Patyra, Bogdan Rymanowski i Tomasz Wolny.

W sekcji „Prezenter pogody” wytypowano: Celestynę Grzebyta, Bartka Jędrzejaka, Marzenę Kawę, Paulinę Sykut-Jeżynę i Tomasza Zubilewicza. Natomiast w kategorii „Komentator sportowy”: Sylwię Dekiert, Jerzego Mielewskiego, Sebastiana Milę, Sebastiana Szczęsnego i Andrzeja Twarowskiego.

Najlepszych jurorów głosujący wybiorą spośród piątki nominowanych. Są nimi: Cleo, Edyta Górniak, Andrzej Grabowski, Joanna Krupa i Katarzyna Skrzynecka.

Natomiast jeśli chodzi o „Program rozrywkowy”, nominowano audycje: „Hotel Paradise”, „Kabaret na żywo. Klinka Skeczów Męczących”, „Nasz nowy dom”, „Sanatorium miłości”, „The Voice Senior” oraz „Top Model”. W kategorii  „Serial fabularno-dokumentalny” można oddawać głosy na następujące produkcje: „Gliniarze”, „Kasta”, „Rodzinny interes”, „Rozwód. Walka o wszystko” i „Sprawiedliwi. Wydział kryminalny”.

W tym roku w konkursie ponownie pojawiła się także dodatkowa kategoria - Nagroda magazynu „Netfilm”. Konkurują w niej produkcje: „Gambit królowej”, „Nowy papież”, „The Boys 2”, „Wataha 3” oraz „Wiedźmin”.

Wśród laureatów ubiegłorocznych Telekamer 2020 znaleźli się serial „Zawsze warto”, talent-show „The Voice Kids”, dokument Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, Robert Lewandowski, Rafał Brzozowski i Kinga Preis. Transmisja z gali trafiła wówczas na antenę telewizyjną (po trzech latach nieobecności) - emitowała ją TV Puls.

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl w tym roku organizator nie przewiduje telewizyjnej transmisji z finałowej gali wieńczącej wydarzenie.

KATEGORIE i NOMINOWANI

Aktorka

    Magdalena Cielecka
    Weronika Humaj
    Anna Karczmarczyk
    Agnieszka Sienkiewicz
    Małgorzata Socha

Aktor

    Filip Bobek
    Marcin Korcz
    Maciej Stuhr
    Henryk Talar
    Jan Wieczorkowski

Serial

    BrzydUla
    Leśniczówka
    Ludzie i bogowie
    Przyjaciółki
    Stulecie Winnych
    Szadź

Osobowość telewizyjna

    Rafał Brzozowski
    Katarzyna Dowbor
    Karolina Gilon
    Przemek Kossakowski
    Ida Nowakowska
    Marcin Prokop

Prezenter informacji

    Grzegorz Dobiecki
    Piotr Kraśko
    Rafał Patyra
    Bogdan Rymanowski
    Tomasz Wolny

Prezenter pogody

    Celestyna Grzebyta
    Bartek Jędrzejak
    Marzena Kawa
    Paulina Sykut-Jeżyna
    Tomasz Zubilewicz

Komentator sportowy

    Sylwia Dekiert
    Jerzy Mielewski
    Sebastian Mila
    Sebastian Szczęsny
    Andrzej Twarowski

Juror

    Cleo
    Edyta Górniak
    Andrzej Grabowski
    Joanna Krupa
    Katarzyna Skrzynecka

Program rozrywkowy

    Hotel Paradise
    Kabaret na żywo. Klinka Skeczów Męczących
    Nasz nowy dom
    Sanatorium miłości
    The Voice Senior
    Top Model

Serial fabularno-dokumentalny

    Gliniarze
    Kasta
    Rodzinny interes
    Rozwód. Walka o wszystko
    Sprawiedliwi. Wydział kryminalny

Nagroda magazynu Netfilm

    Gambit królowej
    Nowy papież
    The Boys 2
    Wataha 3
    Wiedźmin

Dołącz do dyskusji: „Tele Tydzień” ujawnia nominacje do Telekamer 2021. Telewizyjnej transmisji nie będzie

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
Jaki poziom obecnej telewizji, taki Telekamer i tych nominacji.
odpowiedź
User
po co to komu?
reanimacja trupa
odpowiedź
User
Czesiek
Karolina Gilon osobowość telewizyjna... To już prędzej zagłosowałbym na Mikołajów zderzajacych się brzuchami z reklamy media ekspert.
odpowiedź