SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Lis nowym naczelnym „Wprost”

Tomasz Lis jest od dziś nowym redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost”). Zastąpił Katarzynę Kozłowską, którą pełniła obowiązki naczelnej od lutego br. Wraz z Lisem do redakcji pisma dołączyli: Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska.

Tomasz Lis nowym naczelnym „Wprost”

O zmianach w redakcji poinformował na wtorkowym kolegium Michał M. Lisiecki, prezes AWR „Wprost”, który przedstawił zespołowi nowego naczelnego i nowych członków redakcji. Ich funkcje, poza redaktorem naczelnym, zostaną podane do wiadomości w terminie późniejszym.

Tomasz Lis jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy i publicystów. Karierę zaczynał w Telewizji Polskiej w 1990 r., potem pracował w TVN-ie i Polsacie. Obecnie prowadzi w TVP 2 autorski program publicystyczny „Tomasz Lis na żywo”. Jest dziewięciokrotnym laureatem Wiktora, w tym Super Wiktora 2006. Trzykrotnie zostawał Dziennikarzem Roku (1999, 2007 i 2009). W 2005 r. otrzymał przyznawaną przez „Wprost” Nagrodę Kisiela.

Tomasz Plata był m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika „City Magazine”, szefem działu kultury tygodnika „Newsweek Polska” oraz twórcą i szefem sobotniego „Magazynu”, dodatku „Dziennika”.

Łukasz Ramlau był przez wiele lat sekretarzem redakcji w „Gazecie Wyborczej” i redaktorem dodatku „Duży Format”.

Aleksandra Karasińska była m.in. szefową newsroomu "Wydarzeń" w Polsacie, wcześniej pracowała w TVN 24.

Katarzyna Kozłowska pełniła obowiązki redaktora naczelnego „Wprost” od 1 lutego 2010 r. Zastąpiła na tym stanowisku Stanisława Janeckiego. Kozłowska rozstaje się z pismem – w kwietniu złożyła wypowiedzenie.

Średnia sprzedaż ogółem tygodnika „Wprost” w I kwartale br. wyniosła 79 603 egz. (dane ZKDP).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis nowym naczelnym „Wprost”

56 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Tomek gratulacje!!!

pewnie po wczorajszym wydaniu programu "Tomasz Lis na żywo" stracisz pracę w TVP 2, ....
8 8
odpowiedź
User
jones
Widziałem z bliska jak pracuje i jak się zachowuje ten facet. Szczere wyrazy współczucia dla całej redakcji WPROST.
8 8
odpowiedź
User
observer
Gratulacje dla właściciela. Decyzja ryzykowna, ale jedyna dająca nadzieję....We'll see...
8 8
odpowiedź
User
al
”. Jest dziewięciokrotnym laureatem Wiktora, w tym Super Wiktora 2006. Trzykrotnie zostawał Dziennikarzem Roku (1999, 2007 i 2009). W 2005 r. otrzymał przyznawaną przez „Wprost” Nagrodę Kisiela." widzisz?.a gdybyś startował w wyborach prezydenckich? Dowiedziałeś sie do ilu jeszcze ludzi nie dotarłeś.Może teraz? choć to pismo dla co najmniej średniej pó.łki i nie jest cytowane u ojca Rydzyka Moze i ja zacznę teraz czytać WPROST?
8 8
odpowiedź
User
antylis
Nie sadzę aby kolejny klon Polityki i Gazety Wyborczej miał jakiekolwiek szanse na odbudowanie dawnej rynkowej pozycji. Wprost stracił czytelników nie przez "skręt na prawo", bo zawsze był konserwatywny, ale przez dramatyczną tabloidyzację. Co do samego Lisa... Cóż, równie dobrze na czele tygodnika można było postawić rzecznika prasowego PO. na jedno by to wyszło, pewnie byłby tańszy.
8 8
odpowiedź