SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Pawlikowski po 30 latach odchodzi z Publicis Groupe

Piotr Piętka, dotychczasowy co-CEO Publicis Groupe w Polsce (należą do niej m.in. agencje Publicis, Leo Burnett, Saatchi&Saatchi, Starcom, Zenith), obejmie stanowisko CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Tomasz Pawlikowski, który od 2018 roku jako co-CEO zarządzał organizacją w Polsce wspólnie z Piętką, odchodzi z firmy, a jego stanowisko nie zostanie ponownie obsadzone.

Tomasz Pawlikowski, fot. materiały prasowe Article

Jak podaje Publicis w komunikacie "utworzenie nowego regionu w Europie Środkowej i Wschodniej (Polska, Ukraina i kraje bałtyckie) oraz powierzenie Piotrowi Piętce funkcji CEO w tym regionie, to kontynuacja działań Publicis Groupe w modelu Power of One w celu wzmocnienia współpracy pomiędzy rynkami i zespołami".

- Piotr Piętka ma ponad 20-letnie, udokumentowane sukcesami doświadczenie w Publicis Groupe. Dzięki jasnej wizji, koncentracji na transformacji biznesowej i budowaniu pozytywnych doświadczeń ludzi z markami, jego dotychczasowe działania przynosiły wymierną wartość klientom naszych agencji - mówi Tomas Lauko, kierujący Publicis Groupe w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. - Nie mam wątpliwości, że obsadzenie Piotra w roli lidera Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, zaowocuje przyspieszeniem wdrażania modelu Power of One w tym regionie oraz jeszcze większą integracją naszych kluczowych kompetencji i tworzeniem większej dostępności do strategicznych zasobów Grupy, by dokładniej odpowiadać na wyzwania biznesowe klientów.

Piętka, jako CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, będzie raportował bezpośrednio do Tomasa Lauko.

Tomasz Pawlikowski odchodzi

Tomasz Pawlikowski, który jako co-CEO, wspólnie z Piotrem Piętką kierował Publicis Groupe w Polsce od 2018 r., rozstaje się z organizacją, a jego stanowisko nie zostanie ponownie obsadzone.

- Spędziłem połowę życia w Groupe i wiele z inicjatyw, które są wciąż żywe, to niejako moje dzieci. Następny rozdział mojego życia będzie odbiciem wszystkich moich doświadczeń i mądrości, które zebrałem pracując z ludźmi i dla ludzi. Budowanie karier indywidualnych i wspieranie talentów było, jest i będzie moją pasją. Pozostanę wierny swojemu rodowodowi psychologicznemu i coachingowemu. Życzę Groupie, Piotrowi i wszystkim moim kolegom wszystkiego najlepszego w ich pomyślnym dążeniu do przekształcania organizacji i torowania drogi dla całej branży. Przyjaźnie, które zapoczątkowały się podczas mojej długiej pracy w Groupe, pozostaną nienaruszone i tak silne, jak były. Zaczynam moją drogę jeszcze raz - mówi Tomasz Pawlikowski, który nie ujawnia dalszych planów zawodowych.

- Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować Tomaszowi, który jest związany z Publicis Groupe w Polsce od początku lat 90-tych i w tym czasie udowodnił swoją skuteczność jako lidera nie tylko w Polsce, ale również w całym regionie CEE. Przez ponad 30 lat pomagał przekształcać lokalne agencje w nowoczesne, multidyscyplinarne organizacje, doradzając ich zespołom i wprowadzając je na wiodące pozycje w poszczególnych krajach. W 2018 r. był odpowiedzialny za uruchomienie w Polsce eCommerce Content Center of Excellence, które jest dzisiaj integralną częścią globalnej oferty Publicis Commerce. Osobiście uważam, że przywództwo Tomasza w znacznym stopniu przyczyniło się do transformacji grupy, pomagając rozwijać naszą ofertę i otwierać na nowe możliwości, co robił zawsze ze 100 proc. zaangażowaniem i pasją - dodaje Piotr Piętka.

Tomasz Pawlikowski pracę w Publicis Groupe rozpoczął w 1990 roku. Przez ponad 9 lat zajmował stanowisko executive chairman w agencji Publicis Poland. Od jesieni 1999 roku do połowy 2018 roku pełnił funkcję CEO Publicis na region Europy Centralnej i Wschodniej. Równolegle w latach 2015-2018 był CEO agencji reklamowej Leo Burnett na Europę Centralną oraz prezesem i CEO Publicis Communication.

W połowie 2018 roku objął stanowisko co-CEO Publicis Groupe w Polsce.

Tomasz Pawlikowski jest kolejnym menedżerem, który w ostatnim czasie - po wielu latach - rozstaje się z Publicis Groupe.

Wiosną 2020 roku o odejściu z firmy poinformował Sebastian Hejnowski, chief growth oficer. Z końcem marca br. z Grupy odchodzi Jarosław Ziębiński, CEO Publicis Groupe na Europę Środkową i Północną.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Pawlikowski po 30 latach odchodzi z Publicis Groupe

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
co się dzieje w tej firmie?
odpowiedź
User
Ex
Well...
odpowiedź
User
Tomato
Teraz już będzie wkur*#* klientów w całym regionie. A my będziemy te jego pożary gasić.
odpowiedź