SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Sakiewicz przeprasza byłego fotografa „Gazety Polskiej” za wypowiedź w „Polityce”

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz na łamach „Polityki” przeprosił fotografa Krzysztofa Hejke (pracującego przez kilka lat w „Gazecie Polskiej”) za wypowiedź o nim udzieloną temu tygodnikowi sześć lat temu, chociaż nie zgadza się z takim wyrokiem sądowym.

Wypowiedź Sakiewicz znalazła się w opublikowanym w „Polityce” w maju 2009 roku artykule Piotra Pytlakowskiego „Hejke kontra Hejke” opisującym burzliwe rozstanie fotografa Krzysztofa Hejke (przez kilka lat kierującego działem graficznym „Gazety Polskiej”) z dziennikarką „Gazety Polskiej” Katarzyną Hejke oraz rolę, jaką odegrała w tym znajomość Katarzyny Hejke z ówczesnym prezesem IPN Januszem Kurtyką.

Poproszony o wypowiedź na temat Krzysztofa Hejke, Tomasz Sakiewicz stwierdził: „Uważam go za złego człowieka. To prawda, że jest chory psychicznie, leczył się na oddziale zamkniętym. Miewał dziwne odloty, sypiał na cmentarzach, zbierał czaszki ludzkie. Jestem z wykształcenia psychologiem klinicznym, wiem, co mówię”. Już w artykule Hejke tłumaczył, że kontakt z psychiatrami miał tylko w stanie wojennym, gdy symulował chorobę psychiczną, żeby uniknąć wcielenia do wojska, natomiast jako fotograf udokumentował wiele zabytkowych cmentarzy oraz czaszki polskich żołnierzy zamordowanych w II wojnie światowej.

Poza tym Krzysztof Hejke pozwał Sakiewicza za tę wypowiedź. Sąd w obu instancjach uznał, że redaktor naczelny „Gazety Polskiej” w swoim komentarzu naruszył dobra osobiste Hejke i nakazał przeproszenie go na łamach „Polityki”. Stosowne oświadczenie znalazło się w bieżącym numerze tygodnika.

Tomasz Sakiewicz wykonał wyrok sądowy, jednak zdecydowanie się z nim nie zgadza. - Uważam tę sprawę za skandaliczną. W procesie nie przesłuchano żadnych z moich świadków - stwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Składam wniosek o kasację wyroku, idę też z tą sprawą do Strasburga (czyli Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu - przyp.red.) - zapowiedział.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sakiewicz przeprasza byłego fotografa „Gazety Polskiej” za wypowiedź w „Polityce”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rmb
Acha, czyli w jednym popularnym tygodniku można opisywać prywatne życie dziennikarza, w innym już nie, tak? Moralność Kalego to wyznacznik dzisiejszego dyskursu medialnego
odpowiedź
User
Sakiwiecz to kanalia.
Jak widzę tą kwadratową zydowska mordę Sakiewicza to mi się nóż w kieszeni otwiera. Facet judzi Polaka na Polaka od lat, wysługuje się obcym interesom, ukrywa swoje prawdziwe pochodzenie, pcha Polskę we wszystkie możliwe konflikty. Niesamowita kanalia.
odpowiedź
User
Andrzej
@rmb Chwila chwila, w przypadku "pewnego" tygodnika, który opublikował swoje rewelacje w ostatnim czasie, sam "zainteresowany" jeszcze nie wystąpił na drogę sądową! A w przypadku opisanym wyżej, tak się stało.
odpowiedź