SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Sygut redaktorem naczelnym Nowa TV. Program informacyjny wizytówką stacji

Tomasz Sygut został redaktorem naczelnym stacji telewizyjnej Nowa TV, której właścicielem jest Grupa ZPR Media. Kanał ma wystartować 28 października br.

Do zadań Syguta należy produkcja audycji informacyjnych i publicystycznych dla telewizji Nowa TV.

- Chcemy, aby program informacyjny był wizytówką naszej stacji i w pełni odpowiadał oczekiwaniom jej widzów. Będziemy zaskakiwać, łamać konwencje, a także wprowadzać elementy, których dotychczas w informacjach nie było - mówi Tomasz Sygut.

Sygut zapowiada, że w program stacji Nowa TV będzie „dalej od polityki”, a bliżej ludzkich spraw. - Zależy nam na tym, żeby do naszych widzów mówić zrozumiałym językiem o sprawach, które ich najbardziej interesują - wyjaśnia redaktor naczelny stacji.

Tomasz Sygut do redakcji Nowa TV dołączył w lutym br. Został wówczas dyrektorem informacji i publicystyki. Wcześniej był dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP (nadzorował wszystkie programy informacyjne TVP) i szefem TVP Info. Z Telewizji Polskiej odszedł pod koniec ub.r.

Sygut pracował także m.in. jako zastępca dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych TVP, sekretarz programowy TVP Polonia. Był związany z „Przeglądem” i „Super Expressem”. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

W Nowa TV pracuje już kilka osób związanych wcześniej z TVP, m.in. Jarosław Kulczycki i Marek Czyż (prowadzący program informacyjny), Grzegorz Sajór (wydawca), czy Jan Piotrowski i Magdalena Karpińska (reporterzy).

Stacja Nowa TV, która trafi na ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-8) i do sieci kablowych będzie emitować głównie seriale i filmy familijne, programy dla dzieci, pojawi się w niej też program informacyjny.

Obok niej na MUX-8 pojawią się Metro TV, WP i Zoom TV oraz dwie lub trzy stacje TVP.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sygut redaktorem naczelnym Nowa TV. Program informacyjny wizytówką stacji

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AB
Szacun Tomek:))))
odpowiedź
User
Obserwator
Tomasz Sygut i jego propaganda na uchodźstwie. W TVP nareszcie się skończyła i mam nadzieję, że w Nowa TV również nie przetrwa. :D
odpowiedź
User
Neo
Ich mocna wiara w telewizję, a już w nowe informacje mnie zadziwia. Podobnie było z Superstacją, reklamowała się jako daleka od polityki i niezrozumiałego języka a bliższa ludziom, podobnie z TTV. Potem gdyby nie sypnął kasą w tej pierwsze Solorz- Żak a w drugiej Walter, to o ani jednej ani drugiej świat by zapomniał. A tak ich oglądalność jakoś wygląda. Z Nowa TV będzie podobnie. Skończyły się czasy rentownych przedsięwzięć telewizyjnych, a już na pewno nie ma miejsca dla serwisu informacyjnego i to skierowanego do prostego widza. Ci co oglądają wiadomości, fakty lub wydarzenia nie będą oglądać serwisu przygotowanego przez reporterów, którzy na co dzień informowali o dziurach w lokalnych drogach, repertuarze kin i teatrów lub wakacyjnych przygodach słuchaczy Eski :)
odpowiedź