SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Terlikowski w „Scenie Dialog” na Wprost.pl

W czwartek na portalu internetowym tygodnika „Wprost” (PMPG Polskie Media) zadebiutuje autorski program Tomasza Terlikowskiego „Scena Dialog”. Będzie dostępny dla użytkowników płatnej oferty Wprost.pl.

Tomasz Terlikowski Article

W „Scenie Dialog” Tomasz Terlikowski będzie rozmawiał z przedstawicielami świata nauki, sztuki, polityki o sprawach fundamentalnych oraz och osobistych ocenach bieżących wydarzeń.

- „Scena Dialog” to program dla wszystkich, którzy wierzą, że rozmowa polsko-polska jest jeszcze możliwa, że można się różnić i dyskutować bez tępej, partyjnej nawalanki i przekazu dnia. Będę z moimi gośćmi poważnie i ponad podziałami rozmawiać o trudnych sprawach – o polityce, śmierci liberalizmu i śmierci człowieka, o tym, jak przed nią uciekamy. Będziemy się też zastanawiać, czy możliwa jest prawdziwa, pełna kontrrewolucja - zapowiada Tomasz Terlikowski.

Premierowy sezon „Sceny Dialog” obejmie 10 odcinków, które będą publikowane w czwartki o godz. 18.30. Pierwszy odcinek, którego gościem jest publicysta i eseista Tomasz Stawiszyński, będzie miał otwartą dystrybucję w serwisie Wprost.pl, natomiast kolejne będą dostępne wyłącznie dla użytkowników oferty subskrypcyjnej. Wszystkie wywiady ukażą się też w formie podcastów.

Program jest realizowany w warszawskich teatrach Syrena i Rampa.

 

- Wprost to medium otwarte na różnorodność poglądów i rzeczową dyskusję, a Tomasz Terlikowski jest dziennikarzem, który nie zamyka się w żadnej ze społecznych baniek informacyjnych, respektuje fakty, potrafi rewidować własne opinie i poglądy na wydarzenia, jednocześnie zawsze dochowując wierności swoim wartościom - podkreśla Robert Feluś, redaktor naczelny „Wprost”.

Według badania Mediapanel w czerwcu br. Wprost.pl zanotował 5,61 mln użytkowników i 19,29 proc. zasięgu. Od maja ub.r. tygodnik „Wprost” ukazuje się tylko w wersji cyfrowej.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media, do której należy też wydawca tygodnika „Do Rzeczy”, zanotowała spadek przychodów o 24 proc. do 13,03 mln zł oraz wzrost zysku netto z 638 tys. zł do 4,52 mln zł.

Tomasz Terlikowski z mediami jest związany od dwóch dekad. Obecnie współpracuje m.in. z „Tygodnikiem Solidarność”, „Do Rzeczy” i „Plusem Minusem”, prowadzi program w Telewizji Republika, gdzie przedtem był redaktorem naczelnym i programowym. Od początku września w środy prowadzi wywiady po godz. 18 w RMF FM.

Wcześniej Terlikowski pracował w „Newsweeku”, „Gazecie Polskiej”, tygodniku „Wprost” i kwartalniku „Fronda”, a jego teksty drukowały m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Gość Niedzielny”, „Gazeta Polska Codziennie” i „Ozon”. Napisał kilkadziesiąt książek faktograficznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Terlikowski w „Scenie Dialog” na Wprost.pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dzidek
Katojełop kolejny...
0 3
odpowiedź