SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tradis: 1000 sklepów 'Minutka' za dwa lata

Grupa Dystrybucyjna Tradis, spółka zależna Emperii Holding, uruchamia nowy koncept sklepów partnerskich zaopatrujących się w halach cash&carry pod nazwą "Minutka", poinformowali przedstawiciele spółki. Tradis zakłada, że do końca 2011 roku będzie miała co najmniej 120 sklepów tej marki, a do końca 2013 roku około 1000 punktów.

Tradis: 1000 sklepów 'Minutka' za dwa lata

"Opracowaliśmy partnerski model współpracy dla klientów naszych hal cash&carry oraz potwierdzenie dużego zainteresowania od zaopatrujących się u nas detalistów. Jesteśmy przekonani, że ten rok zakończymy liczbą 120 sklepów pod marką 'Minutka', ale celem na koniec 2013 roku jest posiadanie tysiąca sklepów partnerskich" - powiedział dyrektor sprzedaży Tradisu Tomasz Ciepłowski dziennikarzom.

Obecnie na rynku działa sześć sklepów pilotażowych nowego konceptu i, jak zapewnili przedstawiciele spółki, ten model sprawdza się. Stąd decyzja o dalszym dynamicznym rozwoju.

"Tysiąc sklepów do końca 2013 roku to początek. Mimo, że badania wskazują, iż rynek małych sklepów się kończy, to i tak pozostanie jeszcze kilkadziesiąt tysięcy punktów do zagospodarowania" - powiedział prezes spółki Kazimierz Mars.

Tradis ocenia także, że w perspektywie kilku lat będzie jeszcze na rynku miejsce dla regionalnych dystrybutorów, a później natomiast zostaną tylko 2-3 potężne grupy handlowe. Spółka z grupy Emperii chce być w największym dostawcą dystrybucyjnym pod względem skonsolidowanych przychodów. Dążyć do tego będzie zarówno rozwojem organicznym, jak i przejęciami.

"Odkąd okazało się, że nie sfinalizujemy transakcji z Eurocashem wróciliśmy do zawieszonych przez blisko rok rozmów. I teraz bardzo szybko możemy poinformować o przejęciach" - powiedział Mars.

Grupa Dystrybucyjna Tradis podała w komunikacie, że w I półroczu osiągnęła 2,58 mld przychodów ze sprzedażyczyli o 8,5% lepiej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 26,5 mln zł co oznacza wzrost o 12,7% r/r..

"Drugie półrocze nie powinno być gorsze niż pierwsze" - podsumował Mars.

Emperia Holding miała 28,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 30,11 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 2583,18 mln zł wobec 2372,94 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tradis: 1000 sklepów 'Minutka' za dwa lata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl