SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Transmisje z mundialu w Brazylii w HD i 4K

Sony, które będzie odpowiedzialne za zapewnienie transmisji z tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, podało listę firm, z którymi będzie współpracować m.in. przy realizacji wszystkich 64 spotkań w formacie HD oraz 3 meczów w formacie 4K.

Article

Podczas tegorocznego mundialu Sony będzie partnerem-dostawcą firmy Host Broadcast Services (HBS), odpowiedzialnym za zapewnienie wyposażenia HD wszystkich 12 obiektów w Brazylii, w tym sprzętu, integracji systemów i personelu. W praktyce oznacza to konieczność dostarczenia 12 niezależnych kontenerów produkcyjnych oraz 288 kamer Full HD, które posłużą HBS do przekazywania na żywo rozgrywek widzom z całego świata.

>>> 64 mecze mundialu w TVP1, TVP2 i internecie. 12-osobowa ekipa w Brazylii

Na potrzeby współpracy z HBS Sony dobrało swoich podwykonawców, w tym dostawców wyposażenia i sprzedawców sprzętu. Organizując produkcję na żywo Full HD podczas 64 meczów, Sony będzie współpracować z firmami Sonovts (SI), Presteigne Charter, Studio Berlin, CTV Outside Broadcast, Outside Broadcast, AMP Visual TV oraz Broadcast RF.

W formacie 4K zostaną utrwalone i przetransmitowane trzy mecze, w tym finał oraz jeden z ćwierćfinałów. Realizacja tego projektu 4K będzie wspólnym zadaniem Sony i HBS. W ramach tego przedsięwzięcia Sony nawiązało współpracę z brazylijską stacją telewizyjną Globosat (wchodzącą w skład grupy telewizyjnej Organizaçoes Globo) oraz specjalizującą się w organizacji transmisji brytyjską firmą Telegenic, która dostarczy platformę produkcyjną.

Zadaniem Globosat będzie zapewnienie naziemnej infrastruktury technicznej, a Telegenic ma wnieść swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w próbnych produkcjach 4K podczas zeszłorocznego Pucharu Konfederacji. Z kolei dostawcą obiektywów do produkcji 4K będzie firma Fujinon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Transmisje z mundialu w Brazylii w HD i 4K

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl